KH Energa Toruń - Comarch Cracovia, pierwszy mecz fazy play-off

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Comarch Cracovia, pierwszy mecz fazy play-off

KH Energa Toruń nokautuje Comarch Cracovię w końcówce! "Stalowe Pierniki" na prowadzeniu [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-02-23 20:36

KH Energa Toruń i Comarch Cracovia rozpoczęły fazę play-off na Tor-Torze! We wtorek (23.02.2021) w grodzie Kopernika mieliśmy pierwsze starcie "Stalowych Pierników" z wzmocnioną przed decydującymi meczami ekipą z Krakowa. Zobaczcie naszą relację, podsumowanie i zdjęcia!

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia, relacja z 1. meczu fazy play-off

KH Energa Toruń zakończyła sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi na rewelacyjnym, trzecim miejscu. W związku z tym, w pierwszej rundzie fazy play-off podopieczni Juryja Czucha mierzą swoje siły z Comarch Cracovią, która solidnie wzmocniła się przed decydującymi momentami kampanii 2020/21. W grodzie Kopernika deklarowano pełną gotowość i wiarę w awans do najlepszej czwórki. Początek rywalizacji miał miejsce we wtorek (23.02.2021) na Tor-Torze. Dotychczasowe rezultaty nie miały już większego znaczenia. Ważnym było, aby dobrze rozpocząć podróż w kierunku półfinałów. Relacja z tego meczu pod galerią ze zdjęciami.

Przeczytaj także: Wspaniały finisz KH Energa Toruń! "Stalowe Pierniki" na ligowym podium [RELACJA, ZDJĘCIA]

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia, wynik i relacja

Już początek meczu pokazał, że obie drużyny tanio skóry nie sprzedadzą. Torunianie nie potrafili wykorzystać gry w przewagach, nie udało się również zamienić rzutu karnego na prowadzenie. Pierwsza tercja nie przyniosła bramek, a tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania na prowadzenie wyszli goście z Krakowa. Luke Ferrara otworzył wynik i przewaga psychologiczna była po stronie Cracovii. W 34. minucie do wyrównania zdołał doprowadzić Elias Elomaa.

Mimo prób z obu stron, druga tercja nie przyniosła nikomu prowadzenia. Początek decydującej odsłony zmagań był lepszy w wykonaniu przyjezdnych, ale nie potrafili oni przekuć dominacji na kolejne trafienia. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować torunianie i to oni zadali decydujący cios! W 59. minucie trafił Szabanow. Końcowe sekundy nie przyniosły już zwrotu o 180 stopni. 1:0 dla "Stalowych Pierników"! W fazie play-off gra się do czterech wygranych spotkań. Kolejne starcie już w środę (24.02.2021)

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

0:1 Luke Ferrara - 20:56

1:1 Elias Elomaa - 33:01

2:1 Michaił Szabanow - 58:22

Czy KH Energa Toruń zdobędzie medal w sezonie 2020/21?