KH Energa Toruń - Re-Piast Unia Oświęcim 5:2, zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Re-Piast Unia Oświęcim 5:2, zdjęcia z Tor-Toru

Wspaniały finisz KH Energa Toruń! "Stalowe Pierniki" na ligowym podium [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-02-18 7:36

Zwycięstwem w środowym meczu drużyna "Stalowych Pierników" zapewniła sobie trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze i właśnie z niego rozpocznie zmagania w play-offach. Przedostatnie starcie w fazie zasadniczej lepiej rozpoczęła jednak ekipa Re-Plast Unii Oświęcim, strzelając dwie bramki już w pierwszej tercji. Gospodarze pokazali charakter, odwrócili losy spotkania i finalnie wygrali pojedynek w stosunku 5:2. Relacja i zdjęcia na se.pl/torun.

KH Energa Toruń - Re-Piast Unia Oświęcim, relacja

Faworytem byli torunianie, ale to goście otworzyli wynik spotkania. Już w 4. minucie bramkę zdobył Ryan Glenn. Trzy minuty później prowadzenie podwyższył Orekhin. Re-Plast Unia Oświęcim była w bardzo dobrej formie, ale do głosu zaczęli z czasem dochodzić również gospodarze. W 12. minucie gola kontaktowego zdobył Denis Sergushkin. Ekipa z Oświęcimia podrażniona stratą gola ruszyła do ataku, leczna pierwszą przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:2. Druga część spotkania goście rozpoczęli od ataków na bramkę Svenssona, ale to gospodarze cieszyli się z wyrównania. W 32. minucie Denis Sergushkin zaliczył dublet. Oba zespoły próbowały wyjść na prowadzenie, jednak do końca tej tercji żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Kluczowa dla wyniku była ostatnia tercja. Już w 42. minucie gola na 3:2 zdobył Smirnov. Cztery minuty później na tablicy wyników było już 4:2. Egor Orlov dobrze wykorzystał podanie od Michała Kalinowskiego. Wynik spotkania na 5:2 na minutę przed końcem ustalił Elias Elomaa strzelając do pustej bramki. KH Energa Toruń jest już pewna trzeciego miejsca w tabeli i oczekuje już na swojego rywala.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Swoboda: jestem niezadowolona i mega zła, chce już jechać do Torunia!