Toruń: Wrócił rower miejski! Wkrótce nowe stacje [LOKALIZACJE]

2021-02-23 11:12 Konrad Marzec
Toruń: Wrócił rower miejski! Wkrótce nowe stacje [LOKALIZACJE]
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Toruń: Wrócił rower miejski! Wkrótce nowe stacje [LOKALIZACJE]

Dobre wieści dla fanów jednośladów. W minioną niedzielę (21.02.2021) na ulice Torunia wrócił rower miejski Torvelo. Operator i dostawca sprzętu, firma BikeU zapowiedziała przy tej okazji montaż nowych stacji. Poznaliśmy już lokalizacje i terminy.

Toruń: Wrócił rower miejski! Wkrótce nowe stacje [LOKALIZACJE]

Wprawdzie koronawirus wciąż nie chce nam odpuścić, ale aktywność na świeżym powietrzu - nawet przy tak skomplikowanej sytuacji - jest wskazana. Na szczęście dla torunian, w minioną niedzielę (21.02.2021) na ulice grodu Kopernika wyjechało 250 rowerów, z których mieszkańcy bardzo chętnie korzystają. Miejski Zarząd Dróg informuje przy tej okazji o planach firmy BikeU, która chce rozwinąć sieć stacji jednośladów. Niebawem pojawią się nowe. Znamy konkretne lokalizacje.

Przeczytaj także: Hobby Piotra z Torunia zaprowadziło go przed sąd! Nurkował i szukał BRONI

- Rowerowa flota w pełnym składzie, czyli w liczbie 450 jednośladów, zostanie uruchomiona 1 marca. Z kolei 1 kwietnia system zostanie rozbudowany o dwie nowe stacje przy ul. Kwiatowej i Galerii AMC - zapowiada Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Do zespołu Torvelo w marcu dołączy także 10 rowerów elektrycznych. Rowerowy sezon potrwa do 30 grudnia 2021.

- Przypominamy, że w ubiegłym sezonie miejskie jednoślady wypożyczono ponad 162 tys. razy, natomiast od początku działania roweru odnotowano ich 300 tys. W ubiegłym roku w systemie zarejestrowało się prawie 6 tys. nowych użytkowników! Na rowerach najchętniej jeździliśmy w lipcu - w tym letnim miesiącu odnotowano 32 tys. wypożyczeń. Rekordzista ubiegłego sezonu wypożyczył rower 516 razy - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Rower Miasta Toruń. Ciekawe statystyki

Najpopularniejsze stacje w 2020 roku:

  • Wały generała Sikorskiego/Urząd Miasta - 7701 wypożyczeń
  • Szosa Chełmińska/Północ - 6493 wypożyczeń
  • Broniewskiego/Tesco - 6282 wypożyczeń
  • Bażyńskich - 6152 wypożyczeń
  • plac Rapackiego - 5520 wypożyczeń
Debiut Muzeum Twierdzy Toruń