KH Energa Toruń - GKS Katowice 1:3, zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - GKS Katowice 1:3, zdjęcia z Tor-Toru

GKS Katowice pokonał KH Energa Toruń i wskoczył na podium! [ZDJĘCIA]

2021-01-16 12:18

W piątkowym meczu na Tor-Torze KH Energa Toruń podejmowała zespół GKS-u Katowice. Podopieczni Jurija Chukha nie zdołali obronić własnego terenu i przegrali 1:3. Dwa gole i jedną asystę dla zespołu gości zdobył Grzegorz Pasiut. Dzięki temu zwycięstwu "GieKSa" awansowała na trzecie miejsce w tabeli, kosztem właśnie "Stalowych Pierników". Relacja i zdjęcia na se.pl/torun.

KH Energa Toruń - GKS Katowice, relacja

Pierwsza tercja upłynęła całkowicie pod dyktando gości. Regularnie atakowali na bramkę Mateusza Studzińskiego. W 5. minucie wynik otworzył Grzegorz Pasiut. KH Energa Toruń również miała swoje szanse. Blisko zdobycia bramki był Egor Feofanov, jednak ten strzał trafił zaledwie w poprzeczkę bramki Simbocha.  Druga tercja rozpoczęła się podobnie jak pierwsza część meczu. W 23. minucie wynik podwyższył Grzegorz Pasiut, który tym samym zaliczył dublet. Pięć minut później na tablicy widniał już wynik 0:3. Kolejną bramkę dla GKS-u Katowice w tym meczu zdobył Bartosz Fraszko, a asystował mu Grzegorz Pasiut. Katowiczanie całkowicie przejęli kontrolę nad tym spotkaniem.

Przeczytaj też: Szczepionka na koronawirusa w Toruniu. Jak i gdzie się zapisać?

W 28. nastąpiła zmiana w bramce gospodarzy. Mateusza Studzińskiego zastąpił Szwed - Anton Svensson. Do końca drugiej tercji  wynik nie uległ już zmianie. W ostatniej części meczu do atak ruszyli podopieczni Yurija Chukha, jednak dopiero w 58. minucie wynik uległ zmianie. Na 1:3 gola zdobył Artetm Osipov, a podającymi byli Gleb Bonadruk i Kamil Kalinowski. Był to jedyny gol w tej części meczu.

KH Energa Toruń - GKS Katowice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

0:1 Grzegorz Pasiut - Maciej Kruczek, Bartosz Fraszko (05:05)

0:2 Grzegorz Pasiut - Andriej Stiepanow, Maciej Kruczek (22:52)

0:3 Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut, Maciej Kruczek (28:00)

1:3 Artiom Osipow - Kamil Kalinowski, Gleb Bondaruk (57:36)