KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:4, zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:4, zdjęcia z Tor-Toru

KH Energa Toruń w wybornej formie. 15 bramek w trzy dni! Zobacz zdjęcia z trybun

2021-10-18 6:00

To były bardzo przyjemne dni dla kibiców KH Energa Toruń. Najpierw "Stalowe Pierniki" zmiażdżyły w Sanoku Ciarko STS 10:3, a w niedzielny wieczór pokonały na Tor-Torze Zagłębie Sosnowiec 5:4. Mamy dla was zdjęcia z tego drugiego starcia. Nasza współpracowniczka fotografowała zarówno lodowisko jak i trybuny.

Piątek (15.10.2021) przyniósł dobre wieści dla kibiców z Torunia. Wprawdzie Elana przegrała w Przodkowie, ale później Twarde Pierniki pokonały w Lublinie Polski Cukier Pszczółkę Start, a KH Energa Toruń wymierzyła aż dziesięć ciosów drużynie Ciarko STS Sanok. Hokeiści poszli za ciosem w niedzielny wieczór, choć tym razem było o wiele trudniej. Na lodowisko Tor-Tor przyjechało Zagłębie Sosnowiec. W pierwszej tercji wynik otworzył Lauri Huhdanpää, ale nieco ponad 7 minut później skutecznie odpowiedział Michaił Syrojeżkin. Po pierwszej odsłonie zmagań mieliśmy zatem remis. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Druga tercja ułożyła się po myśli Jussiego Tupamakiego i kibiców "Stalowych Pierników". Mikałaj Syty i Michaił Szabanow dali dwubramkowe prowadzenie gospodarzom. Kiedy w 55. minucie na 4:1 "poprawił" Robert Arrak wydawało się, że sprawa jest załatwiona. Nic bardziej mylnego. Pięć ostatnich minut to aż cztery bramki, w tym aż trzy dla Zagłębia. Na trafienie Bychawskiego odpowiedział Szabanow, ale ambitni przyjezdni złapali kontakt po bramkach Dubinina i Tomasza Kozłowskiego. Na wyrównanie nie starczyło już jednak "pary". Punkty zostały na Tor-Torze.

- To był dla nas trudny mecz, graliśmy dobrze w pierwszych dwóch tercjach, a potem pozwoliliśmy przeciwnikowi wrócić do gry. Ale najważniejsze, że wygraliśmy to spotkanie i trzy punty zostają u nas - powiedział po meczu Lauri Huhdanpää, cytowany przez portal hokej.net.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)

1:0 - Lauri Huhdanpää (9:11)

1:1 - Michaił Syrojeżkin (16:26)

2:1 - Mikałaj Syty (22:09)

3:1 - Michaił Szabanow - Jegor Rożkow, Robert Korczocha (36:55)

4:1 - Robert Arrak - Patryk Kogut (54:14)

4:2 - Bartłomiej Bychawski, Oskar Jaśkiewicz, Dominik Nahunko (55:17)

5:2 - Michaił Szabanow - Jegor Rożkow, Robert Korczocha (56:59)

5:3 - Andriej Dubinin - Nikita Mickiewicz (57:12)

5:4 - Tomasz Kozłowski - Dominik Kasprzyk (58:36)