KH Energa Toruń wciąż w grze! Siódmy mecz o wszystko

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń wciąż w grze! Siódmy mecz z GKS-em Jastrzębie o wszystko

KH Energa Toruń wciąż w grze! Siódmy mecz z GKS-em Jastrzębie o wszystko

2022-03-13 23:10

KH Energa Toruń pozostaje w grze w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. Torunianie pokonali na Tor-Torze JKH GKS Jastrzębie 2:1. O awansie do półfinału zdecyduje siódme spotkanie, które odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Bohaterami "Stalowych Pierników" byli Conrad Molder, Robert Arrak i Michaił Szabanow.

KH Energa Toruń wyrównał stan rywalizacji w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Jussiego Tupamakiego zdawali sobie sprawę ze stawki niedzielnego meczu. Albo wygrana albo koniec marzeń o półfinale. Na 9 sekund przed końcem pierwszej tercji przy stanie 5/4 na boisku, do siatki rywali trafił Robert Arrak. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony zmagań wyrównał bohater meczu nr 5, Martin Kasperlík. Nieco ponad 4 minuty po wyrównującym trafieniu gości, z bramki cieszył się Michaił Szabanow. Stało się to przy przewadze dwóch zawodników. Mimo usilnych prób mistrza Polski, wynik nie uległ już zmianie, a jednym z bohaterów gospodarzy był Conrad Mölder. Mecz nr 7 już 15 marca w Jastrzębiu-Zdroju. Zobaczcie galerię zdjęć z poprzednich starć.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 Robert Arrak - Dmitrij Kozłow (19:51, 5/4)

1:1 Martin Kasperlík (21:36)

2:1 Michaił Szabanow - Robert Korczocha, Lauri Huhdanpää (25:50, 5/3)

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Czy KH Energa Toruń zdobędzie medal w sezonie 2021/22?