GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 6:3, zdjęcia z meczu nr 5

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 6:3, zdjęcia z meczu nr 5

Sześć ciosów od mistrza Polski. KH Energa Toruń poległ w Jastrzębiu. Mamy zdjęcia

2022-03-11 22:33

JKH GKS Jastrzębie pokonał KH Energa Toruń i prowadzi 3:2 w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. W piątkowy wieczór "Stalowe Pierniki" przyjęły aż sześć ciosów od faworyta. Zobaczcie zdjęcia z meczu nr 5 na se.pl.

KH Energa Toruń jechał do Jastrzębia przy wyniku 2:2. Wśród kibiców "Stalowych Pierników" dominowało przekonanie, że to rywal musi awansować, a ich ulubieńcy mogą sprawić niespodziankę. Już pierwsza tercja, zakończona wynikiem 2:2 zwiastowała ogromne emocje. Na listę strzelców po stronie torunian wpisali się Lauri Huhdanpää i Kamil Kalinowski. Gospodarze nie zamierzali tak zostawić sprawy i wyszli na drugą część zmagań żądni przechylenia szali na swoją stronę. Dalszy ciąg relacji znajdziecie pod galerią ze zdjęciami z Jastrzębia. Zachęcamy do obejrzenia materiałów Róży Koźlikowskiej.

Druga tercja meczu GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń to popis gospodarzy. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Roman Rác, później "poprawił" Martin Kasperlík dla którego było to drugie trafienie w meczu. Festiwal strzelecki w drugiej tercji zakończył Jauhienij Kamienieu. Zrobiło się aż 5:2 na korzyść faworyta.

W 9. minucie trzeciej odsłony zmagań "Stalowe Pierniki" dostały tlen za sprawą Roberta Arraka. W samej końcówce dzieła zniszczenia dopełnił Kasperlík, który skompletował hat-tricka. Druga tercja okazała się decydującą. GKS Jastrzębie prowadzi w serii 3:2.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

1:0 Martin Kasperlík - Roman Rác, Ēriks Ševčenko (00:50)

1:1 Lauri Huhdanpää - Robert Arrak (03:34)

1:2 Kamil Kalinowski - Vadim Vasjonkin (04:30)

2:2 Egils Kalns (10:02, 4/4)

3:2 Roman Rác - Egils Kalns (30:30, 5/4)

4:2 Martin Kasperlík - Siarhiej Bahalejsza, Egils Kalns (34:06, 5/4)

5:2 Jauhienij Kamienieu - Kamil Górny, Vitālijs Pavlovs (36:40)

5:3 Robert Arrak - Vadim Vasjonkin (48:57, 5/4)

6:3 Martin Kasperlík - Dominik Paś, Vitālijs Pavlovs (57:21)