Cafe Atmosphera w Toruniu

i

Autor: Facebook / cafeatmosphera Klimatyczna kawiarnia po 16 latach znika z Torunia. "Mały biznes rodzinny nie potrafi się sam utrzymać"

Szkoda!

Klimatyczna kawiarnia po 16 latach znika z Torunia. "Mały biznes rodzinny nie potrafi się sam utrzymać"

2022-12-01 7:25

Toruń: Kolejne popularne miejsce ze starówki przechodzi do historii. 22 grudnia kawiarnia Atmosphera otworzy swoje drzwi po raz ostatni - czytamy na jej stronie w mediach społecznościowych. - W obecnym klimacie koszty prowadzenia kawiarni wymyknęły się spod kontroli, i nasz mały biznes rodzinny już dłużej nie potrafi się sam utrzymać - przekazali przedstawiciele Cafe Atmosphera.

16 lat temu na mapę kulinarną Torunia trafiła Atmosphera. Popularna wśród mieszkańców grodu Kopernika kawiarnia cieszyła się m.in. znakomitymi ocenami w serwisie Google. Jeśli chcecie się przekonać, czy setki klientów się nie mylą, to musicie się pospieszyć. 22 grudnia będzie ostatnim dniem funkcjonowania Cafe Atmosphera. Choć jej przedstawiciele przekonują w mediach społecznościowych, że serce pęka im z żalu na myśl o końcu istnienia, to jednak musieli podjąć trudną decyzję.

- W obecnym klimacie koszty prowadzenia kawiarni wymyknęły się spod kontroli, i nasz mały biznes rodzinny już dłużej nie potrafi się sam utrzymać. Taka sytuacja wymusza na nas ciągłą obecność i czasochłonne wysiłki w poszukiwaniu sposobów na obniżanie kosztów operacyjnych, a przy dwójce małych dzieci i niemowlęciu jest to poświęcenie, na które nas nie stać - czytamy na profilu Cafe Atmosphera na Facebooku.

Toruń. Kolejny biznes na starówce upada. Atmosphera zaprasza na ostatni weekend

- Od kilku miesięcy szukamy kogoś, kto byłby zainteresowany przejęciem tego miejsca i nasza propozycja jest wciąż aktualna. Może jakiś młody przedsiębiorca będzie w stanie stworzyć coś, co zapełni pustkę powstałą po tym miejscu. Zapraszamy Was, nasi przyjaciele i fani, w nasze progi ten ostatni raz, nacieszyć się dobrą atmosferą, naszą gościnnością i pyszną kawą oraz herbatą, które niezmiennie chwaliliście podczas swoich wizyt. Przyjdź, zrelaksuj się, powspominaj, zainspiruj, zakochaj raz jeszcze, uzupełnij swoje herbaciane zapasy i pożegnaj się z nami i kawiarnią, starą przyjaciółką. Weekend 10-11 grudnia będzie ostatnim przy pełnym asortymencie i będzie to łabędzi śpiew Atmosphery. Po tych dniach będzie nas coraz mniej i mniej…. - napisali przedstawiciele Atmosphery.

Entuzjazm właścicieli osłabiły pandemia i kwarantanna. Restauratorzy musieli się wówczas zmierzyć z arcytrudnym czasem i wielu z nich przegrało nierówną walkę z kryzysem. Ostatnimi czasy z gastronomicznej mapy Torunia zniknęły takie miejsca jak Osteria di Bitondo, Krowarzywa i Kona Coast Cafe. Kolejni przedsiębiorcy obawiają się kolejnych podwyżek cen gazu, prądu i innych surowców.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy lubisz pić kawę?
Tłusty Czwartek i kolejki przed najlepszymi toruńskimi piekarniami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE