Kolejny thriller dla KH Energa Toruń! Ograli na wyjeździe GKS Katowice! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-01-25 12:03 KM

Przyzwyczailiśmy się już, że KH Energa Toruń potrafi podnieść poziom emocji do maksimum. Tym razem "Stalowe Pierniki" czekał trudny, piątkowy wieczór na terenie GKS-u Katowice. Podopieczni Juryja Czucha spisali się znakomicie i ponownie wygrali po rzutach karnych! Zobaczcie relację i zdjęcia z Satelity!

21 stycznia na lodowisku Tor-Tor byliśmy świadkami wspaniałego meczu KH Energa Toruń z Podhalem Nowy Targ. Ostatecznie "Stalowe Pierniki" zwyciężyły po serii rzutów karnych. Relację z tego spotkania znajdziecie TUTAJ. Kilka dni później podopieczni Czucha znów byli w znakomitych humorach!

GKS Katowice - KH Energa Toruń, relacja

Torunianie mieli z piątkowym rywalem rachunki do wyrównania. Ostatnia wizyta "Gieksy" w grodzie Kopernika to aż 10 bramek zaaplikowanych hokeistom KH Energa Toruń. Tym razem było jednak inaczej.

W pierwszej tercji wynik otworzył Robert Karczocha, który całkiem niedawno wrócił do "Stalowych Pierników" po krótkim pobycie w Zagłębiu Sosnowiec. Gospodarze wyrównali za sprawą Jussiego Makkonena. Druga odsłona zmagań to trafienia Mathiasa Porselanda (GKS) oraz Michała Kalinowskiego (KH Energa)

Katowiczanie pewnie wygraliby ten mecz w trzeciej tercji, ale znakomitą formą błysnął Patrick Spěšný, który w całym meczu obronił aż 58 uderzeń na bramkę. Potrzebna była dogrywka, a później rzuty karne.

W nich decydujący cios zadał Michaił Jesajan i znów triumf padł łupem zawodników z Torunia! Zwycięstwo w Satelicie z pewnością miało słodki smak.

Nad tekstem prezentujemy wam galerię zdjęć z piątkowego starcia. Autorką jest Róża Koźlikowska.

GKS Katowice – KH Energa Toruń 2:3 k. (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 0:2)

0:1 - Robert Karczocha (09:58)
1:1 - Jussi Makkonen (11:44)
2:1 - Mathias Porseland (39:56)
2:2 - Michał Kalinowski (41:00)
2:3 - Michaił Jesajan - decydujący rzut karny