Kompletnie pijany leżał pod blokiem. Na jaw wyszły mroczne fakty

i

Autor: KMP w Toruniu Kompletnie pijany leżał pod blokiem. Na jaw wyszły mroczne fakty

Grozi mu więzienie

Kompletnie pijany leżał przed blokiem. Na jaw wyszły mroczne fakty

2023-08-29 14:14

Zaczęło się od śpiącego przed blokiem 33-latka z Torunia. Kompletnie pijanego mężczyznę odprowadzili do mieszkania policjanci. Tam sprawa zmieniła się w kryminalną. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Za co? Szczegóły w artykule.

Policjanci interweniowali pod jednym z bloków w Toruniu. Od mieszkańca grodu Kopernika natychmiast wyczuli alkohol. - Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i odprowadzili do mieszkania. Kiedy weszli do jego wnętrza, już od progu unosił się charakterystyczny zapach - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu. Stróże prawa natychmiast zorientowali się, że mają do czynienia ze sprawą, związaną z narkotykami. 

- W lokum 33-latka stróże prawa znaleźli poporcjowany w woreczki z zapięciem strunowym susz roślinny oraz dwa opakowania wypełnione białym proszkiem - wyjaśnia st. sierż. Sebastian Pypczyński.

Toruń: 33-latek zatrzymany za narkotyki. Grozi mu 12 lat więzienia

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne badania testerem wykazały, że to blisko 70 gramów marihuany i ponad 300 gramów amfetaminy. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie.

Następnego dnia (26.08.2023) zatrzymany 33-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości zakazanych substancji. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wystąpił do sądu o 3-miesięczy areszt dla podejrzanego.

- 28 sierpnia sąd na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów zdecydował o objęciu torunianina policyjnym dozorem oraz zakazał opuszczania kraju. Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje st. sierż. Pypczyński.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?