Policjanci z Torunia zaskoczyli ich dronem. 50-latek wpadł po uszy

i

Autor: KMP w Toruniu Policjanci z Torunia zaskoczyli ich dronem. 50-latek wpadł po uszy

Wszystko się nagrało

Policjanci z Torunia zaskoczyli ich dronem. 50-latek wpadł po uszy

2023-08-29 7:19

Toruń: Policjanci z miejscowej drogówki nie pierwszy już raz wykorzystali podczas działań drona, za pomocą którego sprawdzali, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach Torunia. Podczas akcji wpadł m.in. 50-latek, któremu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Akcja policji z Torunia miała miejsce 23 sierpnia, a na początku tego tygodnia funkcjonariusze z biura prasowego KMP podali jej wyniki. - Bezzałogowy statek powietrzny obsługiwany przez policjantów pozwolił zarejestrować postępowania uczestników jadących przez skrzyżowanie Szosy Lubickiej z ul. Przy Skarpie. Mundurowi weryfikowali również ich stan trzeźwości - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z toruńskiej komendy. Wśród kontrolowanych był m.in. 50-latek z peugeota, który wpadł na gorącym uczynku.

Toruń: Akcja policji z użyciem drona. 50-latkowi grozi 5 lat więzienia

- 50-latek, poza konsekwencjami związanymi z popełnionym wykroczeniem, odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - podaje st. sierż. Sebastian Pypczyński.

Policjant z biura prasowego dodaje, że w czasie całej akcji funkcjonariusze ujawnili 9 wykroczeń w ruchu drogowym. Ci, którzy nie stosowali się do zasad, musieli liczyć się z konsekwencjami. - Przypominamy, że za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych - podsumowuje funkcjonariusz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?