Kontrole drogowe zmieniły się w sprawy kryminalne! Amfetamina to nie wszystko

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Kontrole drogowe zmieniły się w sprawy kryminalne! Amfetamina to nie wszystko

Areszt zamiast mandatu

Kontrole drogowe zmieniły się w sprawy kryminalne! Amfetamina to nie wszystko

2022-08-18 9:25

Włocławek: ontrole drogowe przeprowadzone przez miejscowych policjantów zakończyły się dla dwóch mężczyzn 3-miesięcznym aresztem tymczasowym. Funkcjonariusze byli bezwzględni. - Obaj posiadali znaczne ilości narkotyków, więc teraz muszą się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z biura prasowego KMP we Włocławku.

Włocławek: Narkotyki ujawnione podczas kontroli drogowej

Z komunikatu włocławskiej policji dowiadujemy się, że do pierwszego zatrzymania doszło na początku długiego weekendu, a konkretnie w miniony piątek (12.08.2022) około 20:30 przy ul. Okrzei. Policjanci ogniwa wywiadowczego zwrócili wówczas uwagę na przemieszczjącego się forda, którego kierujący zaczął się nagle nerwowo rozglądać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiej reakcji i zatrzymali pojazd do kontroli. - Kontrola trzeźwości kierowcy wykazała, że 42-latek był trzeźwy, ale i tak nie uniknie kary. Policjanci znaleźli bowiem w pojeździe podejrzanie wyglądające środki, które zabezpieczyli do dalszych badań. Wykazały one, że to blisko 50 gramów marihuany, ponad 30 gramów amfetaminy i kilkanaście tabletek ecstasy. Kierujący trafił więc do policyjnego aresztu - przekazuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku. Na tym nie koniec pracowitego weekendu.

Czytaj też: Handlarz wpadł podczas Skyway 2022! Otrzymał surową lekcję

Policja z Włocławka ujawniła znaczną ilość narkotyków

W sobotę (13.08.2022 r.) około  godziny 21:00 inny patrol wydziału patrolowo-interwencyjnego przeprowadził podobną interwencję przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej we Włocławku. Tym razem zatrzymał do kontroli volkswagena, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie zmienił pas ruchu. Kontrola kierowcy nie wykazała żadnych nieprawidłowości, w przeciwieństwie do dwóch jadących z nim pasażerów. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo.

Przebrał się za postać z serialu "Dom z papieru" i terroryzował mieszkańców Włocławka

- Policjanci znaleźli przy 31 i 22-latku amfetaminę, dlatego mężczyźni zostali zatrzymani. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O wiele surowsza kara czeka starszego z mężczyzn, gdyż posiadał więcej niedozwolonej substancji - prawie 200 gramów amfetaminy - wyjaśnia nadkom. Seligowska-Ostatek.

42-latek, jadący fordem, jak i 31-letni pasażer volkswagena zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, gdzie obaj usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych, sąd zastosował już wobec mężczyzn 3-miesięczne areszty tymczasowe.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE