Koronawirus Janikowo. Ponad 100 zakażeń w zakładzie meblarskim! To nie koniec...

2020-10-10 11:55 PAP/Michał Michalak
Koronawirus Janikowo. Ponad 100 zakażeń w zakładzie meblarskim! To nie koniec...
Autor: srgmmv/cc0/Pixabay.com W zakładzie meblarskim w Janikowie wykryto 104 zakażenia koronawirusem, zdj. ilustracyjne

W zakładzie meblarskim w Janikowie ujawniono 104 przypadki koronawirusa. To m.in. z tego powodu województwo kujawsko-pomorskie znalazła się na trzecim miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń w Polsce - tak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Janikowie cały czas trwa jednak postępowanie epidemiologiczne, co oznacza, że to nie musi być koniec zakażeń.

104 zakażenia koronawirusem w zakładzie meblarskim w Janikowie w Kujawsko-Pomorskiem. To obecnie największe ognisko w województwie, które znacznie przyczyniło się do tego, że zajmuje ono trzecie miejsce pod względem liczby zakażeń w Polsce - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby wykryto tam 554 przypadki COVID-19.

Mimo to liczba chorych może się nie skończyć na 104, bo jak informuje rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, w zakładzie meblarskim w Janikowie cały czas trwa postępowanie epidemiologiczne. Drugim największym ogniskiem koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem pozostaje szpital w Grudziądzu, gdzie jak do tej pory ujawniono prawie 80 zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Kolejny rekord zakażeń! To jest HORROR!

Lek na koronawirusa w polskich szpitalach! W październiku kilkadziesiąt tysięcy dawek

Wypłaszczanie krzywej. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 129