Koronawirus w Polsce: Od jutra maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych. WAŻNE

2020-08-07 13:07 Konrad Marzec
Kobieta w maseczce ochronnej
Autor: archiwum portalu Koronawirus w Polsce: Od jutra maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych. WAŻNE / Zdjęcie poglądowe

Koronawirus w Polsce - nowe obostrzenia w zagrożonych powiatach. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło czerwone i żółte strefy. Maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych, w których regionach? Ważne informacje dotyczące noszenia maseczek wszędzie. Wszystko przez koronawirusa, który w czerwonej strefie jest bardzo aktywny. Sprawdź listę miejsc, gdzie maseczki są obowiązkowe nawet na otwartej przestrzeni.

Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych

Koronawirus w Polsce. Będą nowe obostrzenia w zagrożonych powiatach. Od soboty (8 sierpnia) maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych. Ministerstwo Zdrowia reaguje stanowczo na aktywność COVID-19 w naszym kraju. - Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. - W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - dodaje Szumowski. 9 powiatów zostało zakwalifikowanych do strefy czerwonej - tam noszenie maseczek w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych. Gdzie trzeba zasłaniać nos i usta?

Obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej będą w powiatach ze "strefy czerwonej":

  • ostrzeszowski (woj. wielkopolskie)
  • nowosądecki (woj. małopolskie)
  • Nowy Sącz (woj. małopolskie)
  • wieluński (woj. łódzkie)
  • pszczyński (woj. śląskie)
  • Ruda Śląska (woj. śląskie)
  • rybnicki (woj. śląskie)
  • Rybnik (woj. śląskie)
  • wodzisławski (woj. śląskie)

- Lista powiatów, w których wracają obostrzerznia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy - czytamy w oficjalnym serwisie Rzeczpospolitej Polski.

Koronawirus w Polsce. Maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych. Co jeszcze?

Obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeni publicznej to nie wszystko. W powiatach ze "strefy czerwonej" nie będzie można organizować kongresów i targów, wydarzenia sportowe odbędą się bez publiczności, nie będzie też wydarzeń kulturalnych, a kina, siłownie i sanatoria będą zamknięte. Na wesele możemy zaprosić maksymalnie 50 osób (w strefie żółtej 100), podobnie w przypadku innych spotkań rodzinnych/imprez. 

- Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać. Będzie modyfikowana dwa razy w tygodniu - informuje wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Koronawirus w Polsce - nowe dane z kraju

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.