Koronawirus w PRZEDSZKOLU koło Torunia. Alarm w placówce na terenie Brzozówki

2020-07-30 11:34 KM
Dzieci w przedszkolu
Autor: CC Unsplash.com Koronawirus w PRZEDSZKOLU koło Torunia. Alarm w placówce na terenie Brzozówki / Zdjęcie poglądowe

Kolejne niepokojące wieści z Brzozówki koło Torunia. Reporter Radia ESKA Toruń ustalił, że COVID-19 wykryto u jednej z dziewczynek w tamtejszym przedszkolu. W czwartek (30.07.2020), testy w kierunku SARS-CoV-2 przejdzie trzynaścioro dzieci i pracownicy placówki, którzy mieli kontakt z zarażoną. Tymczasem 30 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dobowym rekordzie zakażeń w naszym kraju.

Koronawirus w przedszkolu na terenie Brzozówki koło Torunia. Jak podaje portal Radia ESKA Toruń, powołujący się na wójta gminy, Andrzeja Wieczyńskiego, po gminie będą jeździć karetki ze służbą medyczną, a przedszkole zostaje zamknięte do odwołania. -  Zaapelował też o zachowanie spokoju i środków ostrożności oraz stosowanie się do wytycznych sanepidu - czytamy na wcześniej wspomnianej stronie. Warto dodać, że w Brzozówce alarm został podniesiony już wcześniej. Wszystko za sprawą feralnej osiemnastki, która odbyła się na terenie tejże wsi. O tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Dalszy ciąg materiału pod galerią.

Koronawirus w Brzozówce, a działanie MOPR-u w Toruniu

d poniedziałku 27 lipca ze względu na możliwe zagrożenie zarażeniem koronawirusem zamknięto dwa budynki MOPR-u przy ul. Słowackiego. Jedna z pracownic została zakażona. 23 lipca PSSE podjęło decyzję o przebadaniu dwóch kobiet - uczestniczki imprezy z Brzozówce i osoby, która siedziała z nią w jednym pokoju. Na szczęście w tym przypadku powiało optymizmem.

Koronawirus w Polsce - Ministerstwo Zdrowia alarmuje (30.07.2020)

- Mamy 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5) - czytamy w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia.

Są już też szczegóły z regionu.

- Informuję, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych jest 5 osób z Bydgoszczy, 1 z Torunia i 3 z powiatu toruńskiego. Mamy też 7 nowych ozdrowieńców - przekazuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Toruń i okolice - to warto wiedzieć

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE