Koronawirus zamknął SP 24 w Toruniu. "Ja się boję. Nie o siebie, tylko o moją mamę"

2020-10-19 8:33 Mariusz Korzus, KM
Szkoła, drzwi na korytarz
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Koronawirus zamknął SP 24 w Toruniu. "Ja się boję. Nie o siebie, tylko o swoją mamę" / Zdjęcie poglądowe

Od poniedziałku (19.10.2020) toruńska SP nr 24 jest zamknięta. Jej uczniowie będą uczyć się w domach. Rodzice uważają, że szkoła powinna zostać zamknięta wcześniej. Koronawirusa na razie ma jeden z nauczycieli i dwoje uczniów. Niektórzy mówią wprost o strachu.

Koronawirus i zamknięta SP nr 24 w Toruniu. Na rodziców dzieci uczących się w tej placówce edukacyjnej padł blady strach. - Jedna z pań ma koronawirusa, a szkoły nie zamykają. Ja się boję. Nie o siebie tylko o moją mamę. Nie wiadomo czy córka nie przyniesie tej zarazy do domu - usłyszeliśmy od jednej z mam dziecka uczącego się w SP 24 w Toruniu. Dziennikarz "Super Expressu" rozmawiał z nią w zeszłym tygodniu, po tym jak okazało się, że pani od biologii złapała wirusa.

Czytaj także: W Toruniu padł dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Niepokojące dane

Sanepid nie zdecydował się wtedy na zamknięcie szkoły. Taka decyzja zapadła dopiero w piątek, gdy okazało się, że dwoje uczniów jeden z 2b i jeden z 5a ma koronawirusa. Dzieci z tej klasy zostały objęte kwarantanną. Szkoła na razie jest zamknięta do przyszłego piątku. Nauczyciele do tej sytuacji są dobrze przygotowani. Już o ósmej rano zaczęli prowadzić zajęcia przez internet.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu