KOSZMAR! Porwali i uwięzili młodego człowieka. Potem WYWIEŹLI do LASU [ZDJĘCIA]

2021-03-04 13:20 eib
KOSZMAR! Porwali i uwięzili młodego człowieka. Sądzili, że są bezkarni?!
Autor: KWP Bydgoszcz KOSZMAR! Porwali i uwięzili młodego człowieka. Sądzili, że są bezkarni?!

Dwóch mężczyzn napadło na ulicy na 25-latka. Pobili go i porwali. Oprawcy zapakowali swoją ofiarę do bagażnika i wywieźli do lasu. Tam napastnicy ponownie bili go i zastraszali. Gdy skończyli, odwieźli 25-latka i zostawili w miejscu zamieszkania, skąd odjechali samochodem pokrzywdzonego.

Pod koniec stycznia tego roku około godz. 21:00 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji został poinformowany o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Zbójno, młody mężczyzna został zaatakowany przez trzy osoby, które pobiły go i okradły z telefonu, portfela z pieniędzmi i dokumentami. Następnie sprawcy umieścili pokrzywdzonego w bagażniku samochodu należącego do niego i wywieźli do lasu w okolicach Chrostkowa. Tam 25-latek ponownie był bity i zastraszany, po czym napastnicy odwieźli go i pozostawili w miejscu zamieszkania, skąd odjechali samochodem pokrzywdzonego.

Zaalarmowani o napaści policjanci ruszyli w poszukiwaniu osobowego vw, którym poruszali się napastnicy. Około godz. 01:00 w nocy policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń zauważyli poszukiwany pojazd, którego kierowca pomimo wielokrotnego polecenia do zatrzymania się, nie zrobił tego. Policjanci zaczęli pościg i po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymali auto, w którym znajdowało się dwóch sprawców porwania i rozboju: kierujący 21-letni mieszkaniec Torunia oraz 24-letni mieszkaniec gm. Golub-Dobrzyń. W trakcie zatrzymania mężczyzn, dodatkowo okazało się, że torunianin był poszukiwany.

Dalsza cześć artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Zobacz koniecznie: Ugrzęzła w BAGNIE! Bez wahania ruszyli na POMOC

We wtorek (2.03.2021) golubsko-dobrzyńscy śledczy, po zgromadzeniu materiałów dowodowych, przedstawili 21 i 24-latkowi zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli. W sprawie tej prokurator Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu wnioskował do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, postanowił, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami. Za popełnione  przestępstwa grozi mężczyzną kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

W toku prowadzenia tej sprawy ustalono, że udział w przestępstwie brał jeszcze 25-letni mieszkaniec gm. Zbójno, który do tej chwili się ukrywa. Jego zatrzymanie to kwestia czasu i jeśli okaże się, że mężczyźnie w ukrywaniu się pomaga ktoś inny, wówczas osoba ta odpowie za udzielenie schronienia w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Planowali porwanie dla okupu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE