Zmarł  Piotr Winczura

i

Autor: Prezydent Torunia Michał Zaleski Facebook

Wyrazy współczucia

Wybitny trener zmarł po ciężkiej chorobie. "Toruński sport stracił ważną i inspirującą osobę"

2023-09-03 12:00

Toruń w żałobie. Zmarł Piotr Winczura - wioślarz, wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, potem trener i działacz sportowy, wiceprezes AZS UMK Toruń. - Toruński sport stracił ważną i inspirującą osobę - napisał prezydent Michał Zaleski w mediach społecznościowych.

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Piotra Winczury, który współtworzył historię toruńskiego sportu. Był wioślarzem, związanym od lat z AZS UMK, a także miłośnikiem i propagatorem biegania. Wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, potem trener i działacz sportowy wiceprezes AZS UMK Toruń - napisał prezydent Torunia na Facebooku. Gospodarz grodu Kopernika dodał, że sport stracił ważną i inspirującą osobę. Zmarły zmagał się z poważną chorobą.

Toruń: Zmarł Piotr Winczura. AZS żegna trenera i działacza

Członka zarządu żegnają również przedstawiciele sekcji wioślarskiej AZS UMK w Toruniu. - Za szybko i za wcześnie przyjacielu, los jest niewdzięczny. Żegnaj i spoczywaj w pokoju - napisał pan Jerzy. Przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia dodają, że Piotr Winczura kochał bieganie, wielokrotnie startował w maratonach w kraju i za granicą, m.in. w Berlinie, Atenach, Sewilli, a także w niezwykle wymagającym Biegu Rzeźnika. Nasza redakcja składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pana trenera. 

Groby sportowców. Zginęli w tragicznych okolicznościach. Niezapomniani