Łoś wbiegł przed samochód. Małe dzieci we krwi! O włos od tragedii na trasie Toruń-Brodnica

2022-01-17 12:47
Łoś i krew
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Łoś wbiegł przed samochód. Małe dzieci we krwi! O włos od tragedii na trasie Toruń-Brodnica

Toruń-Brodnica. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (15.01.22 r.) na krajowej „piętnastce”, gdzie osobowa skoda zderzyła się z łosiem. - Przy aucie funkcjonariusze zastali 34-letnią kobietę z dwójką małych dzieci w wieku 6 i 3 lata, wszyscy posiadali krwawiące rany - podaje mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy KPP w Wąbrzeźnie.

Łoś wbiegł przed samochód jadący trasą Toruń - Brodnica. Jak podaje wąbrzeska policja - informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do służb w sobotę (15.01.2022) przed godziną 19:00. Zwierzę nagle pojawiło się na drodze i kobieta, kierująca skodą nie uniknęła zderzenia. - Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego, który w miejscowości Wielkie Pułkowo odnalazł stojący w polu, ok 200 metrów od drogi samochód osobowy. Przy aucie funkcjonariusze zastali 34-letnią kobietę z dwójką małych dzieci w wieku 6 i 3 lata, wszyscy posiadali krwawiące rany okolic twarzy i głowy. Na miejsce natychmiast wezwano karetki pogotowia, a policjanci udzielili im pomocy przedmedycznej - informuje nas mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie.

Czytaj też: Toruń: Ogromne straty po pożarze wieżowca. Żywioł zniszczył dwanaście mieszkań

- Jak udało się ustalić, kierująca była trzeźwa. Na prostym odcinku drogi uderzyła w łosia, który wtargnął nagle na jezdnię wprost przed jadący pojazd. Zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście po badaniach w szpitalu okazało się, że zarówno kobieta jak i jej dzieci, nie odniosły poważnych obrażeń - wyjaśnia oficer prasowy KPP Wąbrzeźno.

- Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników drogi, w dużej mierze zależne jest od nas samych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze, szczególnie po zmroku na nieznanych nam trasach - podsumowuje policjant z Wąbrzeźna.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Pościg za łosiem.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE