Horror w Toruniu! 21-latek rzucił się na ludzi z maczetą. Są ranni!

2022-01-17 8:08
Atak maczetą w Toruniu
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Horror w Toruniu. 21-latek zaatakował ich maczetą!

Toruń. Dziś (poniedziałek, 17 stycznia) w godzinach porannych doszło do ataku maczetą i nożem na przypadkowo napotkane przez sprawcę osoby. 21-letni agresor został zatrzymany przez miejscowych policjantów, którzy musieli użyć paralizatora - informuje RMF FM.

Najnowsze informacje w sprawie porannego ataku w Toruniu publikujemy w tym artykule: To on biegał z maczetę po Toruniu. Krwawa rzeź o poranku! Kim jest Luca? [ZDJĘCIA]

Aktualizacja 8:38

Pierwsza z ofiar napastnika to 46-letnia kobieta, którą agresor dźgnął na Szosie Chełmińskiej. Przy ul. Szerokiej sprawca zaatakował 55-latkę i 25-letniego mężczyznę. Zatrzymany ma matkę Polkę i ojca obcokrajowca. 

Aktualizacja 8:17

Jak wynika z ustaleń reportera "Super Expressu", sprawa ma swój początek ok. godziny 4:40. - Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej przy ul. Drzewieckiego. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Przed przybyciem patrolu, agresor oddalił się z tego miejsca. Przemieszczał się ulicami Szosa Chełmińska i Szeroka - informują nas funkcjonariusze.

Wcześniej pisaliśmy:

Mieszkańcy Torunia przeżyli prawdziwy horror w poniedziałkowy (17.01.2022) poranek. Atak maczetą lub nożem przypuścił na przypadkowe osoby 21-letni Luca L., który jak podaje RMF FM był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna chodził ulicami miasta i z nieznanych dotąd przyczyn ugodził swoje ofiary. W tej chwili wiemy, że trzy osoby są ranne i trafiły do szpitala. Jedna ma obcięty palec, a druga pociętą twarz - ustalili reporterzy rmf24.pl. Policjanci zatrzymali nożownika. Konieczne było użycie paralizatora. Nasza redakcja skontaktowała się z biurem prasowym Komendy Miejskiej Policji. Znamy już więcej szczegółów! 

Czytaj też: Toruń: Pożar w bloku! Trzy osoby w szpitalu. To był prawdziwy horror [ZDJĘCIA]

- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godziny 5:16, Mężczyzna zaatakował kobietę, która doznała urazu twarzy. Kolejne zgłoszenia nastąpiły po sobie. Drugą ofiarą była kobieta z urazem palca, a trzeci to mężczyzna z urazem twarzy. 21-latek został zatrzymany przy Rondzie Pokoju Toruńskiego. Jest już do dyspozycji. Dalsze działania będą skonsultowane z prokuratorem. Potwierdzam, że zatrzymany użył ostrego narzędzia - mówi nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Dopadła go policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE