To on biegał z maczetą po Toruniu. Krwawa rzeź o poranku! Kim jest Luca? [ZDJĘCIA]

2022-01-17 19:59
To on biegał z maczetą po Toruniu. Krwawa rzeź o poranku! Kim jest Luca? [ZDJĘCIA]
Autor: PIOTR LAMPKOWSKI/ SUPER EXPRESS To on biegał z maczetą po Toruniu. Krwawa rzeź o poranku! Kim jest Luca? [ZDJĘCIA]

Luca wprowadził się do bloku przy Drzewieckiego dwa lata temu. Do dzisiejszego poranka był spokojnym, niczym niewyróżniającym się chłopakiem – szarą myszką. W poniedziałek, o godz. 4.00 zmienił się w potwora! Nad ranem najpierw zrobił awanturę w domu, potem wyszedł z mieszkania z 43-centymetrowym nożem, maczetą. Chciał zabijać?! Cztery poranione osoby trafiły do szpitala. Poszkodowanych jest jednak więcej. Krwawa rzeź o poranku na ulicach Torunia.

On wprowadził się tutaj jakieś dwa lata temu. Był spokojny. Nie było z nim żadnych problemów. Nie mogę uwierzyć, że to on biegał z nożem po Toruniu – mówi w rozmowie z Super Expressem jedne z mieszkańców bloku przy ul. Drzewieckiego. To właśnie tu rozpoczęła się krwawa rzeź, jaką w poniedziałek, o poranku, urządził swoim ofiarom – przypadkowym ludziom – Luca L.

Czegoś takiego w grodzie Kopernika jeszcze nie było. Policjanci od rana odbierali telefony od przerażonych mieszkańców. Ludzie nie wiedzieli, co się dzieje! Po ulicach biegał furiat z niemal półmetrowym nożem! Ostrzem ciął wszystko, co napotkał na swojej drodze: ludzi, ich ubrania… Rzucał się nawet na samochody. Niedługo później na ulicach słychać było całą orkiestrę syren: karetek i policji, która rozpoczęła obławę na sprawcę rzezi.

Zobacz też: Groza na obwodnicy Torunia. Samochód stanął w płomieniach!

– Na tę chwilę w szpitalu mamy cztery osoby. Jedna straciła palec, trzy zostały ranne w twarz. Mają rany od ucha do policzka, do ust – mówi jeden z toruńskich policjantów. Do tej pory do mundurowych zgłosiło się osiem osób poszkodowanych. To jednak wcale nie musi być koniec… Napastnik rzucał się na samochody. Jednej osobie wybił szybę – przyznają policjanci, którzy zajmują się tą sprawą.

Samochód stanął w płomieniach na obwodnicy Torunia!

Kim jest młody mężczyzna, którego policja podejrzewa o dokonanie krwawej rzezi? Dlaczego urządził jatkę na ulicach Torunia? Chciała zaszlachtować, pozabijać obcych ludzi? Luca L. ma 21 lat. Ojciec Włoch, mama Polka. To właśnie ona zadzwoniła na policję w poniedziałkowy poranek po awanturze z synem. Powiedziała, że może być niebezpieczny, że zażył narkotyki, a w ręku ma prawie półmetrowe ostrze! Mundurowi szybko przekonali się, że zgłoszenie było prawdziwe… Na ulicach Torunia polała się krew.

Trasa krwawego pochodu 21-latka była następująca. Zaczęła się od jego mieszkania przy ul. Drzewieckiego. Szedł Szosą Chełmińską, do pomnika Kopernika, skręcił w Szeroką, szedł przez Plac św. Katarzyny, ul. Dobrzyńską. Policjanci zatrzymali go na Rondzie Pokoju Toruńskiego. Jego krwawy rajd trwał blisko dwie godziny.

Pierwsze zgłoszenie o ataku dokonanym przez młodego mężczyznę dyżurny otrzymał po godzinie 5.15. Do szpitala trafiła 55-letnia kobieta z urazem twarzy, która została zaatakowana w okolicach ul. Szosa Chełmińska. Następnie do szpitala trafiła 46-latka z urazem dłoni oraz 25-letni mężczyzna z urazem twarzy – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Luca ranił przynajmniej cztery osoby, które trafiły do szpitala. W przypadku jednej z nich potrzebna była ciężka operacja, medycy walczą, by uniknąć amputacji odciętego palca. Policjanci, by zatrzymać 21-latka, użyli środków przymusu bezpośredniego. Młody mężczyzna trafił za kraty. We wtorek zostanie przesłuchany i może usłyszeć zarzuty. Wstępna kwalifikacja czynu to uszkodzenie ciała.

Sonda
Jaką karę powinien ponieść sprawca krwawej rzezi w Toruniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE