Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu DOŻYWOCIE. Znamy zarzuty dla 21-latka

2022-01-18 20:12
Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu dożywocie
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu DOŻYWOCIE. Znamy zarzuty dla 21-latka

Toruń. Raz jeszcze wracamy do poniedziałkowych ataków, których dopuścił się 21-letni Luca L.. Agresor zadawał ciosy długim nożem przypadkowym przechodniom. - Jest podejrzany o trzy zbrodnie m.in. dwa usiłowania zabójstwa - podał przedstawiciel Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód, cytowany przez PAP.

Atak nożem w Toruniu - ten temat nie schodzi z czołówek portali i pierwszych stron toruńskich gazet. 21-letni Luca L. zaatakował przypadkowych przechodniów. Początek sprawy miał miejsce w poniedziałek (17.01.2022) ok. godziny 4:40, kiedy to toruńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny informację, o tym, że młody mężczyzna, który zachowywał się irracjonalnie i był pobudzony, wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Było podejrzenie zażycia przez niego środków odurzających. To, co wydarzyło się później przypomina sceny z horroru. Sprawca atakował bezbronnych przechodniów, którzy odnieśli poważne obrażenia. Został zatrzymany dopiero ok. godziny 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego. Policjanci użyli paralizatora. Prokuratura informuje nas o zarzutach dla 21-latka. Dalszy ciąg materiału pod galerią zdjęć z doprowadzenia Luci L..

Czytaj więcej o sprawie: To on biegał z maczetą po Toruniu. Krwawa rzeź o poranku! Kim jest Luca? [ZDJĘCIA]

Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu dożywocie. Znamy zarzuty

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód. Jej szef Marcin Licznerski przekazał we wtorek wieczorem dziennikarzom, że mężczyźnie grozi nawet dożywocie. - Mężczyzna o obywatelstwie polskim i włoskim usłyszał m.in. zarzut trzech zbrodni w tym dwóch usiłowań zabójstwa Mężczyzna był najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających. Twierdzi, że ktoś dosypał mu ich do drinka dzień wcześniej w klubie. Zasłania się niepamięcią - przekazał Marcin Licznerski, szef prokuratury.

- Przedstawiliśmy 21-letniemy Luce L. łącznie dziewięć zarzutów. Łącznie zarzucono mu trzy zbrodnie oraz kilka występków. Analiza całokształtu materiału dowodowego, sposobu działania, charakteru zadawanych ciosów, sposobu zachowania podejrzanego doprowadziła nas do wniosku, że materiał pozwala na obecnym etapie postępowania na sformułowanie zarzutów usiłowania zabójstwa, uszkodzeń ciała - w tym uszkodzeń ciężkich - wyjaśnił szef Prokuratuy Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Prokurator dodał, że o charakterze zarzutów przesądził już materiał dowodowy zebrany przed przesłuchaniem podejrzanego. Luca L. co do zasady przyznał się do działania, ale w swoich wyjaśnieniach podał, że nie pamięta okoliczności, w jakich do tego działania doszło. - Czyny zarzucane podejrzanemu - zwłaszcza te o znaczącym charakterze - są zbrodniami i zagrożone są karą od 8 lat pozbawienia wolności do lat 15, karą 25 lat pozbawienia wolności bądź też karą dożywotniego więzienia. Zbrodnia spowodowania ciężkiego obrażenia ciała zagrożona jest karą od 3 lat pozbawienia wolności - mówił dziennikarzom prokurator Licznerski.

Obecnie jest przygotowywany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wniosek ten zostanie jeszcze dzisiaj (wtorek, 18 stycznia) złożony w toruńskim sądzie. Prokurator dodał, że mężczyzna odpowie także za czynną napaść na funkcjonariuszy policji. - Cały przebieg interwencji został utrwalony na monitoringu. Odtworzenie go doprowadziło nas do przekonania, że doszło do czynnej napaści na policjantów. To czyn, za który grozi do 10 lat więzienia - podkreślił.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Potworna zbrodnia na toruńskiej starówce. Policja dopadła 29-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE