Maleńki Ignaś walczy o życie. Liczy się każdy grosz. Ty też możesz mu pomóc

2020-10-18 18:54 EIB
Maleńki Ignaś walczy o życie. Liczy się każdy grosz. Ty też możesz mu pomóc
Autor: KWP Bydgoszcz Maleńki Ignaś walczy o życie. Liczy się każdy grosz. Ty też możesz mu pomóc

Syn policjanta z komendy powiatowej w Wąbrzeźnie, Ignaś Stachulak, zakwalifikowany został na skomplikowaną operację serca w klinice w Austrii. Niestety czasu jest nie wiele, a kwota zawrotna.Potrzeba prawie 75 tysięcy euro. Liczy się każda złotówka. Każdy z nas może pomóc maluszkowi.

Ignaś cierpi na zespół Di George’a, genetyczną chorobę powodującą wiele dysfunkcji jak problemy ze wzrokiem, rozszczep podniebienia i co najgorsze złożoną wadę serca.

- Niejednokrotnie wszyscy angażowaliśmy się w pomoc małemu Ignasiowi od zwykłych zbiórek pieniędzy, przez festyny i turnieje charytatywne po słynny #hot16challenge - mówi mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy z KPP Wąbrzeźno i dodaje: - Niestety to tylko kropla w morzu potrzeb na leczenie i rehabilitację malucha.

Niestety mimo wielu próśb ze strony rodziców do szpitali w Niemczech, Szwajcarii czy Włoszech, nikt nie zdecydował się na tak poważną operację serca Ignasia. Na szczęście nagle pojawiło się światełko nadziei. Ośrodek Kardiochirurgii w Linz w Austrii zakwalifikował Ignasia do korekty serca i chcą zrobić to podczas jednej operacji.

Przeczytaj: Nasza mała wojowniczka Julka jest już po operacji! Guz z serca dziewczynki został usunięty

Jest to być może jedyna szansa dla Ignasia i jego rodziców, jednak przeszkodą są ogromne pieniądze. Koszt operacji, miesięcznego pobytu pooperacyjnego w austriackim szpitalu i transportu medycznego to kwota prawie 75 000 euro, którą wpłacić trzeba tydzień przed planowanym na 24 listopada 2020 roku zabiegiem.

Czasu zostało niewiele.

Zbiórka pieniędzy na rzecz operacji prowadzona jest na portalu siepomaga.pl oraz na portalu społecznościowym, gdzie trwają liczne licytacje:

www.siepomaga.pl/ignacy

www.facebook.com/groups/748905169173060/?ref=share

Wszystkie osoby chcące włączyć się w pomoc kontaktować się mogą także z Oficerem Prasowym KPP Wąbrzeźno – mł. asp. Krzysztofem Świerczyńskim tel. 609-461-662.

Zbiórka misiów w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.