Nocna awantura w samym sercu Torunia. Atakował przypadkowych przechodniów

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Nocna awantura w samym sercu Torunia. Atakował przypadkowych przechodniów

Mają go!

Nocna awantura w samym sercu Torunia. Atakował przypadkowych przechodniów

2023-06-14 17:55

To był początek długiego weekendu w Toruniu. Agresor pojawił się w samym sercu starówki, przy pomniku Mikołaja Kopernika. Kompletnie pijany mężczyzna zaczepiał przypadkowych przechodniów, ale jego "działania" ukrócili strażnicy miejscy. Szczegóły na se.pl.

Agresora, który niepokoił przechodniów w samym sercu toruńskiej starówki zauważyli strażnicy miejscy, patrolujący ten teren. Wszystko działo się w czwartek (8 czerwca 2023 r., Boże Ciało) ok. godziny 23:15. - Mężczyzna był pobudzony i wymachując rękami zaczepiał przypadkowych przechodniów. W pewnym momencie agresor rzucił o chodnik pokalem do piwa - wyjaśnia Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy SM w Toruniu. 

Toruń. Agresor zatrzymany na starówce. Był kompletnie pijany

- Strażnicy natychmiast podjęli wobec niego interwencję. Mężczyzna był agresywny również wobec funkcjonariuszy, nie wykonywał poleceń, odmówił podania danych osobowych oraz próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Od zatrzymanego była wyczuwalna silna woń alkoholu, późniejsze badanie alkotestem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje Paralusz w komunikacie, przesłanym mediom.

Nietrzeźwy delikwent został przewieziony do Izby Wytrzeźwień. Natomiast w związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami strażnicy skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Na ten moment nie ma żadnych informacji o poważniejszych incydentach, do których miałoby dojść w ostatnich dniach na terenie starówki.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Wybicie szyby przez agresora na Wyspiańskiego w Elblągu