Nocna kradzież luksusowego auta w Toruniu. Policja dopadła sprawców.... w Warszawie!

2021-06-17 7:19
50-latek został zmiażdżony przez własne auto! Dramatyczny wypadek w Gnieźnie
Autor: Magdalena Witt-Ratowska 50-latek został zmiażdżony przez własne auto! Dramatyczny wypadek w Gnieźnie

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki kia z Torunia - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. Funkcjonariusz dodał, że śledczy odzyskali skradziony samochód, który wrócił do właściciela.

Nocna kradzież samochodu w Toruniu. Policja dopadła sprawców.... w Warszawie!

Według informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez nadkomisarza Sylwestra Marczaka, policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne wobec mężczyzn, którzy byli podejrzani o kradzież samochodów na terenie całej Polski. - W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z 9 na 10 czerwca mężczyźni ukradli pojazd marki kia w Toruniu, a następnie przyjechali nim do Warszawy - wyjaśnił rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj też: Brutalne pobicie niedaleko UMK w Toruniu. Policja poszukuje czterech sprawców [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Po krótkiej obserwacji policjanci zdecydowali się podjąć interwencję wobec mężczyzn, którzy byli bardzo zaskoczeni widokiem operacyjnych - zaznaczył nadkomisarz Sylwester Marczak, cytowany przez PAP.

- W trakcie ustaleń okazało się, że właściciel kii nie zdążył się zorientować, że skradziono mu samochód - dodał policjant z KSP. Funkcjonariusz poinformował również, że podczas przeszukania pojazdu śledczy znaleźli przedmioty służące do kradzieży, m.in. zagłuszarkę sygnału GPS. - Odzyskany samochód wrócił już do właściciela - przekazał.

Wartość odzyskanego samochodu wynosi 70 tys. złotych. Po zatrzymaniu obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toyota z Wejherowa w złodziejskiej dziupli na Wilanowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE