Odpalił racę na półfinale PGE Ekstraligi. Grozi mu 5 lat więzienia

i

Autor: Super Express / Zdjęcie poglądowe Odpalił racę na półfinale PGE Ekstraligi. Grozi mu 5 lat więzienia

Zatrzymali go

Odpalił racę na półfinale PGE Ekstraligi. Grozi mu 5 lat więzienia

2023-08-29 14:46

Policjanci zatrzymali 35-latka, który odpalił racę na niedzielnym półfinale PGE Ekstraligi pomiędzy For Nature Solutions KS Apatorem Toruń a Betard Spartą Wrocław. Sprawca usłyszał zarzut wniesienia wyrobów pirotechnicznych na imprezę masową. W związku z tym, że popełnił dodatkowo wykroczenie - był zamaskowany, sąd w trybie przyspieszonym orzekł wobec niego wysoką grzywnę i zakaz stadionowy. - Grozi mu kara do 5 lat więzienia - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Mecz For Nature Solutions KS Apator Toruń - Betard Sparta Wrocław (45:45) dostarczył wielu emocji. Na Motoarenie musieli interweniować policjanci. Po rozegraniu zawodów, na trybunie, jeden z widzów odpalił racę świetlną. - Podejrzany w trakcie swojego czynu był zamaskowany. Policjanci zatrzymali go kiedy opuszczał stadion. Jak się okazało, był to 35-letni mieszkaniec Wrocławia. Mundurowi doprowadzili go do radiowozu, skąd trafił do policyjnej celi - wyjaśnia st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Zobacz zdjęcia z półfinału PGE Ekstraligi. Tak fani dopingowali podczas meczu Apator - Sparta

Żużel. Odpalił racę na meczu Apator - Sparta. Grozi mu 5 lat więzienia

W poniedziałek (28 sierpnia 2023 r.) zatrzymany wrocławianin usłyszał z ust śledczych zarzut wniesienia wyrobów pirotechnicznych na imprezę masową. Na wniosek policjantów, nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- W związku z tym, że 35-latek podczas trwania imprezy masowej dopuścił się dodatkowo wykroczenia - był zamaskowany, trafił jeszcze tego samego dnia do Sądu Rejonowego w Toruniu. Po rozpoznaniu sprawy w trybie przyspieszonym mężczyzna usłyszał wyrok - grzywna 2000 złotych oraz 2-letnim zakazem wstępu na mecze żużlowe obu drużyn, które rozgrywały niedzielny mecz - podsumowuje st. sierż. Pypczyński.

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2023 PGE Ekstraligi?