Ojciec Rydzyk już nic więcej nie wybuduje. Przejdzie NA EMERYTURĘ?

2019-11-22 10:52 KORZ

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do zadowolenia. Co prawda na jego budowach pracę idą pełną parą, ale po ich zakończeniu nie będzie miał co robić. Wszystko przez to, że nie ma już w Toruniu więcej ziemi, na której mógłby cokolwiek postawić.

Nie wiadomo co ojciec Tadeusz Rydzyk będzie robił w przyszłym roku. Na pewno skończy 75 lat.

Duchowny udowodnia, że można ciągnąc trzy sroki za ogon naraz. Co tam trzy - nawet cztery. Obecnie w Toruniu jego fundacja prowadzi cztery budowy. Dwie są już na ukończeniu.

Pierwsza jest geotermia. Na jej budowę Unia Europejska dołożyła 27 milionów złotych. Druga budowa to Park Pamięci Narodowej. To będzie hołd dla naszych rodaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Do tej budowy rząd dołożył 5 milionów. Budowa jest na ukończeniu.

Nie można tego powiedzieć o trzeciej budowie. Co prawda Muzeum Pamięci i Tożsamości imienia świętego Jana Pawła II jest budowane przez cztery wielkie dźwigi i kilkudziesięciu robotników, ale mimo to pracy przy nim nadal jest sporo. Muzeum jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury. Czwarta to budowa drogi do geotermii - niedawno ruszyła.

Przypomnijmy, że na terenie fundacji ojca Tadeusza Rydzyka stoi już kościół, szkoła, kawiarnia, i wielki parking. Nie ma co ukrywać - tam się już nic nie zmieści. Nie wiadomo co zamierza jeszcze wybudować ojciec Tadeusz Rydzyk i gdzie. Niewykluczone, że pójdzie na emeryturę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE