Ona wygrywała Miss Polonia. Jej chłopak siedział za kratkami, bo ukradł dla niej perfumy

2022-05-24 10:01
Ona wygrywała Miss Polonia. Jej chłopak siedział za kratkami, bo ukradł dla niej perfumy
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Ona wygrywała Miss Polonia. Jej chłopak siedział za kratkami, bo ukradł dla niej perfumy

Niektórzy mężczyźni oglądają tylko piłkę nożną. Jeszcze inni wolą koszykówkę, siatkówkę, hokej albo żużel. Nieważne jaką mężczyźni uwielbiają dyscyplinę sportową, wielu z nich w najbliższy piątek (27.05.2022) zasiądzie przed telewizorami by zobaczyć jaka Polka założy na głowę koronę Miss Polonia. Kobiety też oglądają finał wyborów. O tym konkursie krążą legendy. Jedna z nich jest prawdziwa. Na jednej z gal nie było chłopaka nowo wybranej Miss. Został aresztowany za włamanie do perfumerii. Zrobił to, by dla swojej dziewczyny ukraść perfumy.

Ten konkurs przed wojną wymyślili dziennikarze trzech redakcji „Expressu Porannego”, „Kuriera Czerwonego” i „Światowida”. Mistrz pisanego słowa i humoru Tadeusz Boy-Żeleński zasiadł w składzie jury. To on miał wymyślić jego nazwę: Miss Polonia. Panie, którym zakładano na głowę koronę swoim życiem udowadniały i udowadniają, że są dobre i mądre. Największą karierę robią te, które mają silne osobowości. Pierwszą Miss Polonia w 1929 roku została urzędniczka Władysława Kostakówna. W czasie wojny walczyła w ruchu oporu we Francji. Za to została odznaczona Legią Honorową. Po II wojnie światowej, konkurs zorganizowano po raz pierwszy w 1957. W następnym roku w czasie wyborów na warszawskim Torwarze doszło do zamieszek. Dzisiaj napisalibyśmy, że nawet do dużej zadymy. Publiczność uważała, że korona należy się skromnej sprzedawczynie Krystynie Żyle, a nie tancerce Operetki Warszawskiej Zuzannie Cembrowskiej.

Czytaj też: Zaryzykował 12,5 zł i zgarnął mnóstwo pieniędzy! Szczęśliwiec z Włocławka obiektem zazdrości sąsiadów

Mało tego kilka tygodni później w prasie ukazała się informacja, że piękna Krystyna miała wyskoczyć przez okno podczas libacji z dygnitarzami partyjnymi. Dla konserwatywnego Wiesława Gomółki było tego za dużo. Konkursu w 1959 roku już nie zorganizowano. Informacja o śmierci pięknej Krystyny była nieprawdziwa. Konkurs Miss Polonia wrócił w 1983 roku. Aneta Kręglicka w 1989 najpierw założyła koronę najpiękniejszej Polki a potem została uznana, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie.

Miss Polonia 2022 we Włocławku. O jednych wyborach krąży legenda

Kilka lat po niej korona przypadła Ewie Wachowicz. Obie panie do dzisiaj są rozpoznawalne. I to nie ze względu na to, że były Miss Polonia. Tylko z tego powodu co robią. Tegoroczny konkurs Miss Polonia odbędzie się w piątek 27 maja 2022 roku. Finalistki spotkają się we Włocławku. Najpiękniejsze Polski będzie można oglądać w TVP2 od 20:40. Jedna z prowadzących będzie Miss World 2021, Karolina Bielawska.

O wyborach Miss Polonia krążą legendy. Jedna z nich jest prawdziwa. Jedna z finalistek już w wolnej Polsce pochodziła z małego prowincjonalnego miasteczka. Można powiedzieć, że do finału dostała się tylnymi drzwiami, bo nie zdobyła tytułu Miss w swoim regionie. Dziewczyna była w trzeciej klasie maturalnej, jak zgłosiła się do konkursu. Nie tylko była ładna, ale przede wszystkim była dobra i mądra. Uczyła się na samych piątkach. Jej sympatia to był miejscowy łobuz.

Gdy dziewczyna nieoczekiwanie została Miss Polonia przyznała, że jej sympatii nie ma na Sali Kongresowej. Za kulisami osobom zajmującymi się wyborami zdradziła, dlaczego chłopaka nie ma na sali.Delikwent przebywał w areszcie. Powód? Włamał się do perfumerii, aby ukraść dla niej perfumy. Te specyfiki drogo go kosztowały i nie mógł przeżywać tych wspaniałych momentów.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy śledzisz konkursy Miss?
Mateusz Borek ma ZAKAZ od ŻONY. Poszło o MISS GROMDY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE