Parkujący koło marketu w Toruniu są w szoku. Ceny postoju zadziwiają

2020-08-05 10:01 KM
Twój Market przy ul. Legionów w Toruniu - Google Street View
Autor: Google Street View Parkujący koło marketu w Toruniu są w szoku. Ceny postoju zadziwiają

Parking koło sklepu przy ul. Legionów w Toruniu wielokrotnie był oblegany przez kierowców, którzy nie robili tam zakupów. O sprawie pisze portal "Oto Toruń". Co ciekawe - firma zewnętrzna, która miała rozwiązać wprowadziła niespotykane wcześniej ceny za parkowanie. Ile trzeba zapłacić za bilet? Jedno jest pewne - czegoś podobnego w naszym mieście wcześniej nie widzieliśmy.

Kierowcy z Torunia regularnie szukają miejsc, gdzie mogą zaparkować względnie tanio lub najzwyczajniej w świecie nie ponosić dodatkowych opłat. Przeważnie problem pojawia się blisko starówki, ale w tym przypadku chodzi o rejon przy ul. Legionów. Mieści się tam sklep Twój Market. Właściciele borykali się z problemem parkujących tam właścicieli aut, którzy nie mieli w planach zakupów. Postanowili to rozwiązać przy pomocy firmy zewnętrznej, która dostarczyła parkometr. Jak się okazuje - ceny zaproponowane tamże są... niecodzienne! Jak podaje portal "Oto Toruń", pierwsza godzina jest bezpłatna, ale następne pół godziny i kolejne kosztuje aż 50 zł. 

- Ceny są ustalone przez firmę zewnętrzną, dlatego to nie my jesteśmy bezpośrednim decydentem tej kwoty. Umowa wskazuje, że mamy zapewnioną obsługę, ale nie mamy wpływu na cenę. My - jako Twój Market - oddaliśmy firmie zewnętrznej ten parking - powiedział Krzysztof Połatański z Twojego Marketu, w rozmowie z "Oto Toruń".

Wygląda na to, że ten radykalny krok będzie skuteczny. Kierowcy z pewnością będą bardzo uważać na parkowanie w tym miejscu, a już na pewno nie będą tego robić, gdy nie ruszą na zakupy. Gorzej, jeśli ktoś z klientów Twojego Marketu "zasiedzi" się w sklepie i przekroczy czas darmowego parkowania. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.