Pędził jak wariat, choć stracił opony! Efektowny pościg za mercedesem koło Inowrocławia

2021-10-12 11:43
Mercedes z Inowrocławia
Autor: KPP w Inowrocławiu Pędził jak wariat, choć stracił opony! Efektowny pościg za mercedesem koło Inowrocławia / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Inowrocławia ścigali kompletnie pijanego kierowcy, któremu w szaleńczej ucieczce nie przeszkadzał brak opon. Wszystko działo się w w minioną niedzielę (10.10.2021) na terenie powiatu inowrocławskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Zatrzymanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

Pędził jak wariat, choć stracił opony! Efektowny pościg za mercedesem koło Inowrocławia

W minioną niedzielę (10.10.2021) około godziny 16:30 policjanci patrolu ruchu drogowego z Inowrocławia dali znak kierującemu samochodem marki Mercedes, by ten zatrzymał się do kontroli. Jadący pojazdem najpierw zwolnił, a następnie zignorował polecenie funkcjonariuszy i znacznie przyspieszył. Rozpoczął się pościg za kierowcą. - Policjanci sygnalizowali kierowcy polecenie do zatrzymania się, ten jednak to bagatelizował i uciekał przez Tupadły, Przedbojewice, Janowice, Żerniki i Sławsk Wielki gmina Kruszwica. Mężczyzna jechał tak niebezpiecznie, że zmuszał innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze i do rowu. Uciekał, pomimo tego, że gdy uderzył w krawężnik i uszkodził opony, jechał dalej bez nich - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Horror na komendzie w Inowrocławiu. Młody policjant strzelił sobie w głowę!

- W Sławsku Wielkim kierowca wjechał na teren posesji, wysiadł z samochodu i chciał uciekać dalej. Uniemożliwili mu to policjanci „drogówki”, którzy już byli przy nim. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że 46-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jechał bez uprawnień - podaje policjantka z Inowrocławia.

Zatrzymany nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (11.10.2021), na podstawie zgromadzonych dowodów, kruszwiccy policjanci postawili zatrzymanemu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. - Kara jaka mu grozi to 5 lat więzienia. Odpowie również za wykroczenia: jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - podsumowuje asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE