Po pijaku śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł! 46-latek trafił do więzienia

2019-09-11 11:07 AG
Po pijaku śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł! 46-latek trafił do więzienia
Autor: KMP we Włocławku

Na dwa miesiące tymczasowego aresztu trafił 46-letni kierowca, który w niedzielę spowodował po pijanemu wypadek. Potrącony rowerzysta zmarł w szpitalu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy do wypadku doszło w niedzielę około 13 w miejscowości Wola Nakonowska (gm. Choceń), w którym kierowca mercedesa potrącił rowerzystę. Kierowca nie udzielając pomocy poszkodowanemu oddalił się pieszo z miejsca wypadku, a świadkowie powiadomili służby i udzielali pomocy poszkodowanemu rowerzyście.

Zobacz także: Śmiertelnie potrącił rowerzystę i próbował uciec! Okazało się, że jest kompletnie pijany

54-letni mieszkaniec gm. Kowal trafił do szpitala, gdzie zmarł po kilku godzinach. Policjanci szybko odnaleźli 46-latka w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, iż mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do wyjaśnienia sprawy mundurowi zatrzymali zarówno jego, jak i 22-letnią pasażerkę auta, która także była nietrzeźwa. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło ustalić, że to 46-latek kierował mercedesem.

We wtorek policjanci, mając wiedzę co do sprawcy, doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzut dotyczący spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości.

Na wniosek śledczych sąd zadecydował, że najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.