Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2021: brutalny kontratak zimy! Spadnie MNÓSTWO śniegu. Alerty drugiego stopnia IMGW

2021-04-14 7:35 Konrad Marzec
Pogoda na środę, 14 kwietnia 2021: brutalny KONTRATAK zimy! Spadnie MNÓSTWO śniegu. Alerty drugiego stopnia od IMGW!
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 14 kwietnia 2021: brutalny KONTRATAK zimy! Spadnie MNÓSTWO śniegu. Alerty drugiego stopnia od IMGW!

Pogoda na dziś (14.04.2021) dla Polski. W środę (14 kwietnia) przeżyjemy prawdziwe natarcie zimy! IMGW przekazał alerty drugiego stopnia, dotyczące intensywnych opadów śniegu. Które regiony są najbardziej zagrożone? Wszystko wskazuje na to, że na poprawę pogody przyjdzie nam jeszcze poczekać, a na razie musimy się przygotować na zamiecie śnieżne i nieprzyjemne opady deszczu. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2021: brutalny KONTRATAK zimy! Spadnie MNÓSTWO śniegu. Alerty drugiego stopnia od IMGW!
  2. Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2021. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW
  3. Prognoza pogody. Temperatura 14.04.2021

Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2021: brutalny KONTRATAK zimy! Spadnie MNÓSTWO śniegu. Alerty drugiego stopnia od IMGW!

Jaka będzie pogoda w środę, 14 kwietnia?

Pogoda na dziś (14.04.2021) dla Polski znów każe nam uzbroić się w cierpliwość. Ci, którzy spodziewali się wyraźnej poprawy warunków będą srodze zawiedzeni. Eksperci IMGW znów ostrzegają przed przymrozkami i intensywnymi opadami śniegu. - Na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu, jedynie na w kotlinach sudeckich deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na wschodzie i południowym wschodzie śniegu - czytamy na głównej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Pogoda w Polsce. Zaatakuje MOKRY ŚNIEG! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2021. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW

Ostrzeżenia IMGW 14.04.2021. Alert drugiego stopnia!

Pomarańczowy alert IMGW obowiązuje na terenie województwa podkarpackiego, a konkretnie w powiatach krośnieńskim, jasielskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. Uwaga - to stan na 13.04.2021, godzina 20:30. Możliwe są aktualizacje.

- Prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 30 cm. Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem - przekazuje synoptyk IMGW-PIB, Monika Kaseja.

IMGW ostrzega także przed przymrozkami i opadami śniegu w województwach:

  • zachodniopomorskim
  • lubuskim
  • wielkopolskim
  • śląskim
  • podkarpackim
  • małopolskim
  • lubelskim

Część z tych ostrzeżeń wygasa wczesnym rankiem. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk jest oceniane zazwyczaj na 80%. Zwracamy się z apelem do kierowców. Jedźcie ostrożnie!

Prognoza pogody. Temperatura 14.04.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 14 kwietnia?

IMGW podaje, że we wtorek temperatura maksymalna od -1°C, 0°C w Małopolsce i Podkarpaciu, oraz 5°C, 7°C w centrum i na północy, do 8 na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu wschodnim dość silny, miejscami porywisty, północny i północno-zachodni. - W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Tatrach do 70 km/h, tam też wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne - alarmują eksperci Instytutu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Niespodziewany atak zimy w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE