Pogoda na dziś, 2 sierpnia: Burze i wichury zaatakują. Alarm meteo w Polsce

2021-08-02 2:00
Burza z piorunami w Polsce - widok nad Bałtykiem
Autor: @Cesar Couto / CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 2.08.2021: Burze i wichury zaatakują. Paskudny początek tygodnia / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś (2.08.2021) dla Polski. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści. Burze i przelotne opady deszczu znów dadzą się we znaki mieszkańcom naszego kraju. Jaka temperatura będzie dominować na termometrach? Sprawdzamy najnowsze doniesienia ekspertów IMGW, którzy publikują kolejne ostrzeżenia. Prognozę pogody przenalizujemy na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 2.08.2021: Burze i wichury zaatakują. Paskudny początek tygodnia

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 2 sierpnia?

Pogoda na dziś (2.08.2021) znów nie zachwyca. Komunikaty IMGW pełne są ostrzeżeń przed burzami. To jednak nie wszystko - niepokoić nas będą również silne opady deszczu. Dobre wieści? Na pewno nie grożą nam tropikalne upały. - W dzień zachmurzenie  zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie zwłaszcza we wschodniej, centralnej i południowej części kraju burze. Suma opadów w czasie burz do 15-20 mm - czytamy w prognozie na poniedziałek, przygotowanej przez IMGW.

Czytaj też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 2.08.2021

Na mapie ostrzeżeń IMGW widzimy aż trzy kolory. Do godziny 3:00 w województwie świętokrzyskim obowiązuje czerwony alarm dotyczący burz z gradem. Do 1:00 lub 2:00 (w zależności od regionu) alerty burzowe mamy w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Nieco wyżej obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Według prognozy ostrzeżeń IMGW, w poniedziałek najtrudniejsza sytuacja burzowa będzie w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. O szczegółach będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach. Nie zabraknie także żółtych alertów. Uwaga - prognozy obostrzeń mogą ulec zmianie.

Prognoza pogody. Temperatura 2.08.2021

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 2 sierpnia?

Pod względem temperatur poniedziałek (2.08.2021) będzie należał do przyjemnych. Afrykańskie upały na razie nam nie grożą. Jak to wygląda we szczegółach?

- Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, w miejscowościach podgórskich około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny okresami porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zalecamy regularne śledzenie komunikatów meteo. O ewentualnych utrudnieniach związanych z warunkami atmosferycznymi będziemy informować na bieżąco w naszych lokalnych serwisach.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE