Pogoda na weekend 8-9 sierpnia: Tropikalne upały i groźne burze!

2020-08-07 17:32 KM
Słońce i upał
Autor: CC Pixabay.com Pogoda na weekend 8-9 sierpnia: Tropikalne upały, ale też groźne burze! Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na weekend 8-9 sierpnia. Sprawdzamy najnowsze prognozy pogody dotyczące soboty i niedzieli. Eksperci od warunków atmosferycznych przewidują, że w Polsce zmierzymy się nie tylko z konkretnymi upałami, ale także z solidnymi opadami deszczu oraz burzami. Gdzie przydadzą się parasole? Sprawdź prognozę pogody na weekend 8-9.08.2020.

Pogoda na weekend 8-9 sierpnia - co nas czeka?

Aktualna pogoda na weekend 8-9 sierpnia. Co się zmieniło? Już w piątek sygnalizowaliśmy wam na naszym portalu, że kolejne dni przyniosą połączenie gorąca i opadów deszczu. Niestety pojawią się także burze. A co z wysokimi temperaturami? Wygląda na to, że słupki rtęci mogą pokazać aż 33 stopnie w sobotę! Dzień później nieco chłodniej, ale nadal spodziewamy się ostrzeżeń IMGW dotyczących upałów. Szczegółowa prognoza pogody z podziałem na konkretne dni w tekście poniżej!

Pogoda na weekend 8-9 sierpnia - sobota

Pogoda na sobotę zakłada upały - szczególnie ciepło ma być w województwie lubuskim. Na terenie Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego zobaczymy aż 32-33 stopnie Celsjusza. Podobnie będzie w Szczecinie i Poznaniu. Idealna pogoda do wypoczynku nad morzem. W okolicach Gdańska synoptycy przewidują ok. 27 stopni. A co z opadami deszczu?

- W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami przelotne opady deszczu, a na Pomorzu i w obszarze od Mazowsza po Karpaty burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Pogoda na weekend 8-9 sierpnia - niedziela

W niedzielę będzie nieco chłodniej, ale specjalnie tego nie odczujemy. Najcieplej ponownie w Lubuskiem - ok. 31-32 stopni. podobnie zresztą w Szczecinie. Najchłodniej w okolicach Gdańska - 28 stopni. To dobre wieści dla wczasowiczów.

Niestety również w niedzielę pojawią się nieprzyjemne burze z deszczem. Spodziewamy się ich przede wszystkim w województwie warmińsko-mazurskim, w okolicach Torunia i Bydgoszczy, na Mazowszu oraz w Łódzkiem.

Pogoda na weekend 8-9 sierpnia - IMGW ostrzega

Niemal dla całej Polski IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem. Pomarańczowy alert nie obowiązuje jedynie na Warmii i Mazurach (stan na 7.08.2020, możliwe aktualizacje). Pamiętajmy, żeby przy opalaniu używać odpowiednich kremów z filtrem.

Aktualną mapę ostrzeżeń znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.