Pogoda na weekend: Jaki będzie początek sierpnia? Słońce i upały czy deszcz? [PROGNOZA POGODY, IMGW]

2020-08-01 7:00 KM
Wschód słońca
Autor: CC Pixabay.com Pogoda na weekend: Jaki będzie początek sierpnia? Słońce i upały czy deszcz? [PROGNOZA POGODY, IMGW] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na weekend - sprawdź czy w sobotę (1 sierpnia) będzie padać, czy zaświeci słońce. Prognoza pogody na 1.08.2020 jest optymistyczna. Czy w końcu pojawi się lato z prawdziwego zdarzenia? Prognoza pogody na sierpień - co nas czeka w pierwszy weekend? Prognoza synoptyków IMGW i eksperta od warunków atmosferycznych. Komunikaty meteo na najbliższe kilkadziesiąt godzin i analiza pogodowa poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na weekend 1-2 sierpnia. Sprawdź najnowsze prognozy 
  2. Pogoda na weekend - jaka temperatura w sobotę? 1.08.2020, 7:30 - 19:30
  3. Pogoda na weekend - czy w sobotę spadnie deszcz? 1.08.2020, 7:30 - 19:30
  4. Pogoda na weekend - co nas czeka w niedzielę? 2.08.2020 - 7:30-19:30

Pogoda na weekend 1-2 sierpnia. Sprawdź najnowsze prognozy 

Pogoda na weekend - przed nami pierwsze dni sierpnia. Czy w końcu będziemy mogli się cieszyć latem z prawdziwego zdarzenia? Lipiec dał nam solidnie w kość. Kolejne prognozy pogody mówiły o burzach z gradem i obfitych opadach deszczu. Tym razem zdecydowanie mocniej powieje optymizmem. Na termometrach w wielu rejonach Polski zobaczymy bardzo przyjemne temperatury. Jeżeli spędzacie wakacje nad morzem lub w górach - sprawdźcie, czy 1-2 sierpnia przygotować kurtki i cieplejsze bluzy. Na pierwszy ogień idzie sobota!

- W dzień w całej Polsce będzie sucho i z przewagą słonecznej pogody. Na zachodzie i południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 27-28 stopni, a najniższa będzie na krańcach północnych (około 20 stopni) - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Dalsza część artykułu pod galerią.

Pogoda na weekend - jaka temperatura w sobotę? 1.08.2020, 7:30 - 19:30

Zaglądamy do oficjalnego serwisu IMGW, aby podejrzeć dokładne temperatury, które zagoszczą na termometrach w dużych miastach. Najcieplej we Wrocławiu (28 stopni), tylko jedno "oczko" mniej w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Chłodniej na północy - 21°C w Gdańsku i Suwałkach. Z kolei przy południowej granicy 24-25 stopnie.

Pogoda na weekend - czy w sobotę spadnie deszcz? 1.08.2020, 7:30 - 19:30

- W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane, na wschodzie okresami duże i miejscami przelotny deszcz - przewidują synoptycy IMGW.

Opady mogą się pojawić m.in. w Lublinie. Generalnie w Polsce przewaga pogody bezopadowej. 

Pogoda na weekend - co nas czeka w niedzielę? 2.08.2020 - 7:30-19:30

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem na zachodzie i południowym zachodzie wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna od 23°C na Suwalszczyźnie i nad morzem do 30°C na zachodzie kraju, w dolinach karpackich około 22°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, podczas burz umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

W drugiej części weekendu na termometrach może się pojawić 30-stopniowy upał! Pamiętajcie o tym, aby przy opalaniu stosować niezbędne kremy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.