Pogoń II Szczecin - Elana Toruń: Bezradność Żółto-Niebieskich w delegacji [WYNIK]

Autor: Elana Toruń - nadesłane Pogoń II Szczecin - Elana Toruń: Bezradność "Żółto-Niebieskich" w delegacji [WYNIK]

2020-12-03 14:39

To był prawdopodobnie najgorszy mecz Elany Toruń za kadencji trenera Macieja Kalkowskiego. "Żółto-Niebiescy" odrabiali zaległości w Szczecinie. W czwartkowe wczesne popołudnie, Pogoń II Szczecin była wyraźnie lepsza od ekipy z grodu Kopernika i pewnie wygrała w stosunku 3:0.

Elana Toruń jechała na spotkanie z Pogonią II Szczecin w dobrych nastrojach. Podopieczni Macieja Kalkowskiego wygrali dwa ostatnie mecze - z Górnikiem Konin i Chemikiem Police. W dwóch meczach strzelili niżej notowanym rywalom aż osiem bramek, co napawało optymizmem. Wiedzieliśmy jednak, że konfrontacja z rezerwami "Portowców" to już zupełnie inna para kaloszy. W przypadku wygranej, Elana mogła awansować nawet na czwarte miejsce w III lidze, gr. 2. Życie napisało jednak zupełnie inny scenariusz. Obserwowaliśmy prawdopodobnie najgorszy mecz "Żółto-Niebieskich" za kadencji trenera Kalkowskiego. Zobaczcie nasze podsumowanie!

Pogoń II Szczecin - Elana Toruń [WYNIK, RELACJA]

Poziom pierwszej połowy - mówiąc delikatnie - nie zachwycił. Więcej z gry mieli gospodarze i przewagę udokumentowali w 20. minucie, Pewnym egzekutorem jedenastki był doświadczony Adam Frączczak. Goście starali się odpowiedzieć, ale ich akcje na połowie rywala nie stanowiły zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Bursztyna. Zresztą - po przerwie nie było wcale lepiej.

Siedem minut po zmianie stron, Frączczak zapisał drugiego gola. Tym razem okazał się najsprytniejszy po zamieszaniu, wywołanym przez stały fragment gry. Kiedy w 64. minucie wspaniałą solową akcję przeprowadził Kacper Kozłowski i pokonał Halucha - było już pozamiatane. A torunianie? Mieli okazję m.in. z rzutu wolnego przed polem karnym, ale tym razem Mariusz Kryszak nie znalazł drogi do bramki. W końcówce ładną akcję próbował sfinalizować Sebastian Rak, ale w porę zablokował go defensor rywali. Ostatecznie 3:0 i bezdyskusyjny triumf rezerw Pogoni.

Teraz piłkarze Elany Toruń udadzą się na zimową przerwę. Najbliższy mecz to dopiero 6.03.2021 i wyjazd na spotkanie z GKS-em Przodkowo. W najbliższych tygodniach będziemy was informować na naszym portalu o ruchach kadrowych w drużynie.

Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 3:0 (Frączczak 20' k., 52', Kozłowski 64')

Elana Toruń: Haluch - Pawlicki, Świeciński, Munoz - Kryszak, Furtak, Zagórski, Plazas, Niemiec, Jóźwicki, Lenkiewicz - Antkowiak

Protest przed komendą policji w Toruniu: "Tchórze!"