Posypały się kary!

Policjanci z Torunia zaskoczyli ich dronem! Te nagrania mówią wszystko

2023-06-12 10:31

Policyjny dron zaskoczył kierowców, którzy łamali przepisy na terenie Torunia. Funkcjonariusze nie mieli litości dla tych, którzy lekceważą czerwone światło. Zobaczcie zdjęcia i nagrania, które zarejestrował bezzałogowy statek powietrzny.

Policjanci z Torunia zapewniają, że akcje z użyciem drona mają na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Tym razem obserwowali ruch z góry i ujawnili sporo wykroczeń. W miniony wtorek (6 czerwca 2023 r.) działania trwały 3,5 godziny. - Urządzenie obsługiwane przez funkcjonariuszy pozwoliło zarejestrować postępowania uczestników jadących ulicami Przy Skarpie i Szosa Lubicka. Okazało się, że nie wszyscy prawidłowo reagują, gdy na sygnalizacji świetlnej pojawia się czerwone światło - informuje "Super Express" st. sierż. Sebastian Pypczyński z toruńskiej komendy.

Toruń: Zaskoczyli ich dronem. Posypały się mandaty

W czasie akcji funkcjonariusze ujawnili 13 wykroczeń w ruchu drogowym. Ci, którzy nie stosowali się do zasad, musieli liczyć się z konsekwencjami. Przykładowo - za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych. 

- Policjanci swoje działania związane z kontrolą zachowania kierowców i pieszych będą kontynuować, by nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych - podsumowuje st. sierż. Pypczyński z KMP w Toruniu. W naszej galerii przekazujemy kilka ujęć z policyjnego drona. Zobaczcie, na czym wpadli toruńscy kierowcy!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Policjanci z Torunia zaskoczyli kierowców dronem. Wszystko się wydało