Polski Cukier Toruń - Start Lublin: Horror dla "Twardych Pierników"! Zobacz zdjęcia z Areny Toruń

2019-12-22 16:51

W niedzielne popołudnie w Arenie Toruń spotkały się dwie drużyny z czołówki Energa Basket Ligi. Polski Cukier Toruń i MKS Start Lublin chciały zapewnić sobie dobre humory przed Świętami Bożego Narodzenia. Faworytem byli gospodarze, ale przyjezdni w ostatnich tygodniach wyglądali znakomicie i nie zamierzali tanio sprzedać skóry.

Przed spotkaniem problemem dla trenera Polskiego Cukru Toruń była kolejna kontuzja Damiana Kuliga. Reprezentant Polski walczy z odnowionym urazem i będzie musiał odpocząć od ligowych zmagań przez najbliższe kilka tygodni. Zabrakło również Keitha Hornsby'ego, który ma problemy z kostką.

Start Lublin robił wszystko, aby nawiązać do wspaniałych meczów z tego sezonu - w tym m.in. do wygranej 96:71 z Anwilem Włocławek.

Polski Cukier Toruń - MKS Start Lublin, relacja

Początek spotkania był bardzo emocjonujący. Hit Energa Basket Ligi nie miał prawa zawodzić postronnych kibiców. Bardzo dobrze wyglądali Alade Aminu i Tweety Carter. Na dłuższą przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 40:40.

Trzecia kwarta nie przyniosła przełomu. Aminu dostał solidnie wsparcie od dobrze dysponowanego Chrisa Wrighta. Pod nieobecność Hornsby'ego to właśnie ta dwójka wcieliła się w rolę liderów "Twardych Pierników". Po drugiej stronie solidnie punktował również Martins Laksa. Trzecią kwartę podopieczni Machowskiego wygrali dwoma punktami i wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce.

A w niej... prawdziwy horror i huśtawka nastrojów. Na 37 sekund przed końcem celnym lay upem popisał się Kyle Weaver, a w odpowiedzi za trzy punkty nie trafił Laksa. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, ale błąd kroków popełnił Weaver. Szanse mieli więc goście, ale pomylił się Jimmie Taylor. Piłkę zebrał Bartosz Diduszko.

Goście próbowali rzutem na taśmę odwrócić losy meczu, ale bezskutecznie. Na linii rzutów wolnych stanęli jeszcze Aminu i Wright. Obaj zaliczyli po punkcie. Ostatecznie na tablicy wyników widniał rezultat 78:75. "Twarde Pierniki" spędzą Wigilię w dobrych nastrojach!

Nad tekstem prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Róży Koźlikowskiej. Zajrzyjcie również na stronę artystki na Facebooku.

Polski Cukier Toruń - MKS Start Lublin 78:75 (17:15, 23:25, 17:15, 21:20)

Polski Cukier Toruń: Alade Aminu 25, Chris Wright 18, Aaron Cel 12, Aleksander Perka 5, Mikołaj Ratajczak 4, Kyle Weaver 6, Jakub Schenk 2, Bartosz Diduszko 5, Ignacy Grochowski 0

MKS Start Lublin: Tweety Carter 16, Martins Laksa 17, Jimmie Taylor 14, Mateusz Dziemba 10, Grzegorz Grochowski 7, Roman Szymański 4, Damian Jeszke 3, Brynton Lemar 2, Kacper Borowski 2.