Pomarańczowy alarm meteo dla Torunia?! Skwar będzie nie do wytrzymania [PROGNOZA IMGW]

2021-06-16 17:33
Pomarańczowy alarm meteo dla Torunia?! Skwar będzie nie do wytrzymania [PROGNOZA IMGW]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pomarańczowy alarm meteo dla Torunia?! Skwar będzie nie do wytrzymania [PROGNOZA IMGW] / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody dla Torunia jest bezlitosna - w najbliższych dniach do grodu Kopernika dotrą tropikalne upały. Na stronie z ostrzeżeniami IMGW możemy znaleźć prognozę alertów, która daje nam do myślenia. Już w najbliższy piątek (18.06.2021) całe województwo kujawsko-pomorskie będzie zdominowane przez pomarańczowy kolor. Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Pomarańczowy alarm meteo dla Torunia?! Skwar będzie nie do wytrzymania [PROGNOZA IMGW]

Sprawdzają się prognozy meteorologów z początku tygodnia. Już w piątek (18.06.2021) termometry w Toruniu mogą wskazać w ciągu dnia 30 stopni! To dopiero początek aktywności tropikalnych upałów w Kujawsko-Pomorskiem. Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski przewiduje, że od soboty do poniedziałku (19-21 czerwca) słupki rtęci pokażą nawet 33°C. Znajduje to odzwierciedlenie w prognozie ostrzeżeń, którą tradycyjnie znajdziemy w oficjalnym serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także: Brutalne pobicie niedaleko UMK w Toruniu. Policja poszukuje czterech sprawców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Pomarańczowy alert dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego

Jak wynika z prognozy ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - pomarańczowy alarm (drugiego stopnia) będzie obowiązywał od piątku (7:30) do poniedziałku (18-21 czerwca). Oczywiście prognozy mają to do siebie, że mogą się zmieniać, ale meteorolodzy są raczej zgodni - najbliższe dni przyniosą tropikalne upały. Poniżej prezentujemy przydatną grafikę od RCB. Jak przetrwać upały? Warto stosować się do tych zaleceń:

RCB - poradnik jak przetrwać upały
Autor: RCB RCB - poradnik jak przetrwać upały

Upały w Toruniu. Jak długo zostaną z nami? Prognoza pogody

Od wtorku (22.06.2021) będziemy notować ochłodzenie. Tego dnia temperatury mają wskazać maksymalnie 29 stopni. Dzień później ma być już 26°C. Ochłodzeniu będą towarzyszyć przelotne deszcze i burze. O szczegółach będziemy was na bieżąco informować w naszym lokalnym serwisie. Zachęcamy przy tej okazji do regularnego śledzenia komunikatów na stronie IMGW.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE