Przez godzinę jeździła autobusem bez celu. Nie potrafiła określić...

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Przez godzinę jeździła autobusem bez celu. "Nie potrafiła określić..."

Szczęśliwy finał

Ponad godzinę jeździła autobusem bez celu. "Nie potrafiła określić..."

2023-08-18 12:20

Toruń: Była zagubiona i ponad godzinę jeździła autobusem bez celu. Mowa o 57-letniej kobiecie, której pomogli strażnicy miejscy z grodu Kopernika. O niepokojącej sytuacji municypalnych zawiadomił kierowca.

Przytomnością umysłu i empatią wobec drugiego człowieka wykazał się kierowca autobusu linii nr 29 MZK w Toruniu. Mężczyzna zawiadomił strażników miejskich o kobiecie, która przez ponad godzinę jeździła pojazdem bez konkretnego celu. Wszystko działo się w poniedziałek (14 sierpnia 2023 r.) na lewobrzeżu. - W trakcie rozmowy ze strażnikami okazało się, że kobieta ma zaniki pamięci, była zdezorientowana i nie potrafiła określić, dokąd chce jechać - wyjaśnia Anna Wiśniewska ze Straży Miejskiej w Toruniu.

Toruń: Jeździła ponad godzinę autobusem. Uratowali ją strażnicy

- Municypalnym udało się ustalić, że 57-latka jest pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej, gdzie została bezpiecznie przewieziona i przekazana pod opiekę pracownika socjalnego - dodaje funkcjonariuszka SM w Toruniu. Na szczęście w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło. Nie byłoby happy endu, gdyby nie wzorowa postawa kierowcy, który zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie pasażerki.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Jak oceniasz działania toruńskiej straży miejskiej?