Potężna nawałnica przeszła przez Bory Tucholskie. Powalone drzewa, zablokowane drogi

2021-07-28 20:48
Potężna nawałnica przeszła przez Bory Tucholskie. Powalone drzewa, zablokowane drogi
Autor: M.Miszke/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Niszczycielska wichura przeszła przez woj. kujawsko-pomorskie! Najgorzej było w rejonie Borów Tucholskich i powiatu świeckiego, gdzie wciąż trwa liczenie strat. - Po południu przez Bory Tucholskie przeszła trąba powietrzna, która dosłownie zniszczyła lasy - wyjaśnia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. Mamy wstrząsające zdjęcia!

Nawałnica przeszła przez Bory Tucholskie. Katastrofalne skutki! [28.07.2021]

Potężna wichura przeszła przez Kujawy i Pomorze. Najbardziej jej skutki odczuli mieszkańcy Borów Tucholskich, Tlenia i Osia. - Powalone drzewa zatarasowały drogi, dlatego w pierwszej kolejności leśnicy wraz z pracownikami zakładów usług leśnych zabrali się za udrożnienie sieci dróg, z których korzystają mieszkańcy. W niektórych miejscach powalone drzewa uwięziły ludzi w samochodach. Z naszych dotychczasowych informacji wynika, że na szczęście nikomu nic się nie stało - wyjaśnia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

Zobacz: Niszczycielka nawałnica pod Świeciem! Przerażające zdjęcia

Jak zaznacza toruńska dyrekcja lasów, niebawem zacznie się liczenie strat. Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy strażacy uporają się z udrożnieniem sieci komunikacyjnej. - Bardzo prosimy o to, by w najbliższych tygodniach nie wchodzić na tereny, które uległy zniszczeniu, ponieważ stanowi to niebezpieczeństw - apeluje.

Na Nadodrzu zawalił się budynek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE