Potężne korki na A1 koło Torunia! Sprawdź, gdzie tworzą się kolejki [18.06.2021]

2021-06-18 13:17
Potężne korki na A1 koło Torunia! Kierowco, sprawdź gdzie tworzą się kolejki [18.06.2021]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Potężne korki na A1 koło Torunia! Wiemy, gdzie jest najgorzej [9.07.2021]

Kolejki tworzą się przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi k. Torunia w kierunku Gdańska. Czas oczekiwania wynosi powyżej 15 minut - poinformowało w piątek Centrum Kontroli Ruchu A1, cytowane przez Polską Agencję Prasową.

Potężne korki na A1 koło Torunia! Kierowco, sprawdź gdzie tworzą się kolejki [18.06.2021]

Końcówka tygodnia i chęć wypoczynku nad morzem - kierowcy z Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego masowo ruszają na północ, co powoduje tworzenie się korków. Te w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwykle przed i na początku tzw. długich weekendów oraz w wakacje, gdy podróżni jadą nad morze. Później zatory powstają na koniec wolnych dni, gdy trwają powroty z wypoczynku. 

- Kolejki tworzą się przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi k. Torunia w kierunku Gdańska. Czas oczekiwania wynosi powyżej 15 minut, poinformowało w piątek Centrum Kontroli Ruchu A1 - przekazała w piątek przed południem Polska Agencja Prasowa.

Uwaga kierowcy - kolejne minuty bynajmniej nie poprawiają sytuacji. Wielu kierowców ruszy na drogi dopiero po wyjściu z pracy. Przypomnijmy - północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi jest darmowy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Gigantyczne korki po zamknięciu zawrotki na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE