O krok od tragedii

Pożar na polu i dramatyczna akcja ratunkowa! Wynieśli kobietę z płomieni [Zdjęcia]

2022-08-11 10:52

Kujawsko-pomorskie: Dramatyczna akcja ratunkowa i bohaterska postawa dwóch policjantów - mł. asp. Dawida Kaszubskiego i mł. asp. Macieja Korzeniowskiego zapobiegły tragedii. Na polu uprawnym w miejscowości Przybranowo wybuchł pożar. Funkcjonariusze wydostali z płomieni kobietę. - Tylko dzięki ich sprawnemu działaniu i profesjonalizmowi nie doszło do najgorszego - podkreśla mł. asp. Agnieszka Czerny z KPP Aleksandrów Kujawski.

Przybranowo: Pożar na polu uprawnym. Policjanci uratowali kobietę

Pożar na polu uprawnym w Przybranowie (woj. kujawsko-pomorskie) wybuchł w miniony poniedziałek (8.08.22) około godziny 16:45. Patrolujący teren gminy mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski zauważyli ogień na polu, znajdującym się pomiędzy posesjami. - Okazało się, że na szerokości 100 metrów płonie rżysko. Funkcjonariusze wbiegli w ogień, gdzie znaleźli leżącą starszą kobietę, która była wycieńczona i nie mogła o własnych siłach się wydostać. Policjanci natychmiast wynieśli Seniorkę w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie - przekazuje mł. asp. Agnieszki Czerny z KPP Aleksandrów Kujawski. - Kiedy kobieta znalazła się pod opieką ratowników, mundurowi zajęli się gaszeniem ognia, by ten nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące posesje. Dalej zajęli się nim przybyli na miejsce strażacy - dodaje funkcjonariuszka. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami i filmem.

Czytaj też: Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia! Mężczyzna był naćpany

Spłonęło ponad 50 hektarów lasów i traw. Z ogniem walczyło 60 zastępów straży pożarnej

To oni uratowali kobietę w Przybranowie!

Mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo i porządek na drodze stojąc na straży przestrzegania przepisów przez uczestników ruchu drogowego. - W imię złożonego przez siebie ślubowania, udowodnili co znaczy „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” ratując 93-latkę, a także dobytek okolicznych mieszkańców - podkreśla ich koleżanka z KPP Aleksandrów Kujawski.

- Z uwagi na panujące wysokie temperatury i suszę, szczególnie teraz w porze wakacyjnych podróży, odpoczynku i pracy związanej z okresem żniw policjanci apelują o zachowanie rozwagi, a także ostrożności w obchodzeniu się z ogniem. Pamiętajmy, że każde lekkomyślne zachowanie, jak np.: wyrzucenie niedopałka czy wypalanie traw może doprowadzić do tragedii. Jeśli jesteś świadkiem pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia dzwoń na numer alarmowy 112 - przekazuje mł. asp. Czerny.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?