Problemy kierowców na Matejki w Toruniu. Spore utrudnienia! [ZDJĘCIA]

2019-10-09 9:37 Marta Łazarska

​Jeden pas, który służy jako jezdnia do ruchu dwukierunkowego, ​parkowanie na jezdni i problem z wyjazdem na drogę z pierwszeństwem. Tak wygląda sytuacja kierowców, którzy poruszają się przez ulicę Matejki w Toruniu, na odcinku między Bydgoską, a Rybaki.

Problemy zaczęły się około miesiąca temu. Wzdłuż torowiska na ulicy Bydgoskiej rozpoczęły się prace sieci sanitarnych. Roboty zostały zgrane tak, by skorzystać z wyłączonej części torów tramwajowych. Niestety w połączeniu z objazdami, które są związane z przebudową okolic Placu Rapackiego - pojawił się wzmożony ruch na ulicy Matejki. Odcinek ten nie jest w stanie czasami pomieścić wszystkich kierowców, szczególnie,że część szerokości jezdni zajmują samochody, które parkują wzdłuż krawężnika.

Słuchacz Radia Eska, Jerzy Czarnecki zgłosił do nas ten problem, bo utrudnienia pojawiają się nie tylko w godzinach szczytu. Są korki, a także zasada przejazdu - kto pierwszy ten lepszy.

Słuchacz skarży się na sytuację kierowców na ulicy Matejki w Toruniu

Brak specjalnego oznakowania czy też nawet zmian w organizacji ruchu drogowego na tym krótkim odcinku powoduje, że niektóre samochody muszą albo "chować się" na wolnym miejscu na parkingu, albo cofać się do głównej drogi. Problem pojawia się również przy wyjeździe na ulicę Bydgoską. Musimy wtedy ustąpić pierwszeństwa, a widoczność przez ogrodzenie jest utrudniona. Zastosowaliśmy się do projektu zatwierdzonego przez służby miejskie - powiedział dziennikarce Radia Eska, Kryspin Kobyliński, inżynier budowy z firmy Blejkan, wykonawcy.

Wykonawca projektu o ulicy Matejki w Toruniu

Dobra wiadomość jest taka, że prace są już na finiszu. Dziś (9 października) planuje się ich zakończenie. Na tym odcinku zostaną prowadzone inne roboty, związane z układaniem torów.