Prognoza pogody na Wielkanoc 2020. Czeka nas fatalna aura!

2020-04-09 11:21 Konrad Marzec
Prognoza pogody na Wielkanoc. Będą niespodzianki!
Autor: CC Unsplash.com Prognoza pogody na Wielkanoc. Będą niespodzianki!

Prognoza pogody na Wielkanoc 2020. Początek tygodnia zwiastował piękną pogodę również podczas Wielkanocy 2020. Czy rzeczywiście wiosna pokaże w tym okresie swoje piękne oblicze? Toruń i okolice muszą się przygotować na niespodzianki! Zapytany przez nas o warunki atmosferyczne, które przywitają nas w najbliższych dniach meteorolog portalu pogodawtoruniu.pl stwierdził, że co nieco może się zmienić... Sprawdźcie prognozę pogody na Wielkanoc 2020.

Prognoza pogody na Wielkanoc 2020 - czy Polacy zostaną wystawieni na próbę? W końcu ładna pogoda w okresie Wielkanocny 2020 z pewnością zachęcałaby do dłuższych spacerów. Sytuacja epidemiologiczna wciąż jest bardzo poważna, więc powinniśmy pozostać w domach. Pozostaje pytanie - czy w najbliższych dniach słońce i przyjemne temperatury będą nas kusić? Zapytaliśmy o to eksperta portalu pogodawtoruniu.pl, Rafała Maszewskiego, który przewiduje pewne niespodzianki. Już w Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek pogoda może sprawić psikusa. A co z Wielką Sobotą i Wielkanocną Niedzielą? Sprawdziliśmy też kwestię Poniedziałku Wielkanocnego.

- W tym tygodniu dotarło do nas ciepłe powietrze i można powiedzieć, że przyszła prawdziwa wiosna. Dopiero w czwartek/piątek zacznie napływać chłodniejsze powietrze, a co za tym idzie - przyjdzie ochłodzenie. Jeszcze w czwartek na termometrach ok. 16 stopni, a w kolejnych dwóch dniach 13-14. W okolicach weekendu mogą się pojawić przymrozki przy gruncie, zwłaszcza w godzinach porannych. Opady jedynie symbolicznie - być może w czwartek i przelotnie w niedzielę. Wielkich zwrotów akcji się nie spodziewajmy. Od soboty da o sobie znać łagodne powietrze. Wyraźne ochłodzenie przyjdzie w poniedziałek. Na termometrach ok. 11 stopni, a "lany poniedziałek" może nam zapewnić deszcz - mówi Rafał Maszewski, autor i właściciel strony pogodawtoruniu.pl.

Lokalny meteorolog zwraca również uwagę na problem suszy. Obecnie nasze oczy i uszy są skierowane w kierunku wieści, dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety mała ilość opadów deszczu sprawia, że poziom wody w rzekach jest coraz niższy. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym materiale, który zamieszczamy poniżej.

Wielkanoc 2020. To warto wiedzieć!

Prezentujemy wam zbiór naszych artykułów na temat Wielkanocy 2020 w Toruniu. Będziemy regularnie uzupełniać materiały. Z portalem ESKA INFO Toruń nie przegapicie ważnych zmian!

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.