Dziś w Toruniu najcieplejszy dzień tego roku! [PROGNOZA POGODY 22.01.2021]

2021-01-22 7:12 Konrad Marzec
Słońce przebija się zza chmur
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons

W piątek (22.01.2021) mieszkańcy Torunia mogą liczyć na najcieplejszy dzień w tym roku. Prognoza pogody dla grodu Kopernika i województwa kujawsko-pomorskiego jest co najmniej optymistyczna. Wygląda na to, że warunki atmosferyczne wreszcie nie będą wpływać negatywnie na nasze samopoczucie. Szczegóły na se.pl/torun.

Prognoza pogody Toruń. W piątek (22.01.2021) najcieplejszy dzień roku

Początek roku obfitował w opady śniegu i bardzo niskie temperatury. Na szczęście prognoza pogody na piątek (22 stycznia) jest optymistyczna. Lokalny meteorolog Rafał Maszewski podaje, że najbliższe godziny przyniosą przyjemne ocieplenie. - W dzień okresami zaświeci słońce i na ogół bez opadów - czytamy w serwisie pogodawtoruniu.pl.

Przeczytaj także: Maleńki Remigiuszek przeżył KOSZMAR. Rodzice ŁAMALI i PRZYPALALI niemowlaka?! Ciężkie zarzuty

- Napływać będzie dość ciepła masa powietrza, która po południu osiągnie temperaturę do około +7; +8 st. Południowy wiatr będzie umiarkowany, chwilami dość silny, a warunki biometeorologiczne przejściowo poprawią się do obojętnych. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na niskim poziomie - pisze autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody Toruń. Kolejne ochłodzenie w drodze

O ile jeszcze w sobotę (23.01.2021) termometry w Toruniu i w Kujawsko-Pomorskiem będzie dość ciepło (ok. 6 stopni na plusie), o tyle od niedzieli przyjdzie kolejne ochłodzenie. Na początku przyszłego tygodnia, termometry w ciągu dnia będą wskazywać ok. 1 stopnia, ciśnienie będzie powoli rosnąć, a w nocy pojawi się mróz. Od środy może popadać śnieg. Prognozę pogody regularnie będziemy aktualizować na naszym portalu.

Ewa Swoboda: Kocham Toruń a Toruń kocha mnie! Liczę na obronę złota na Halowych Mistrzostwach Europy!