Meteorolodzy straszą POLARNYM MORSKIM powietrzem! W środę pogoda znów ZASKOCZY [PROGNOZA]

2021-01-27 5:01 PAP km
Prognoza pogody na środę 27 stycznia. Zima nadal dokucza Polakom
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Prognoza pogody na środę 27 stycznia. Zima nadal dokucza Polakom / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na dziś - środa (27.01.2021). Konkretne opady śniegu znów dadzą nam się we znaki. Meteorolodzy informują, że napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Jaka będzie temperatura w twoim regionie? Sprawdź szczegółową prognozę na se.pl.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na środę 27 stycznia. Polarne powietrze to nie wszystko
  2. Opady śniegu nie dają spokoju. W środę znów będzie sypać
  3. Prognoza pogody środa 27.01.2021. Temperatura

Prognoza pogody na środę 27 stycznia. Polarne powietrze to nie wszystko

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia i centralna Europa będzie pod wpływem słabego, rozległego wyżu znad północno-wschodniego Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Polska będzie w zasięgu wspomnianego niżu. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć. Co jeszcze czeka nas w ciągu dnia?

Przeczytaj też: Śnieżny ARMAGEDON w Polsce! Pogoda szykuje kolejne PARSZYWE niespodzianki

Opady śniegu nie dają spokoju. W środę znów będzie sypać

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. 

Zobacz: Tak pięknie wyglądała zima w Kujawsko-Pomorskiem. Jak będzie w tym roku? PROGNOZY zaskakują [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody środa 27.01.2021. Temperatura

Temperatura maksymalna od -2 st. C, -1 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w centrum i na południu miejscami rozpogodzenia. Głównie na krańcach wschodnich, zachodzie i północy kraju wystąpią opady śniegu, na północy okresami o umiarkowanym natężeniu.

Zima na Górkach Fordońskich w Bydgoszczy