Tak pięknie wyglądała zima w Kujawsko-Pomorskiem. Jak będzie w tym roku? PROGNOZY zaskakują [ZDJĘCIA]

2020-12-05 9:33 KM

Zima w Kujawsko-Pomorskiem może wyglądać pięknie. Przekonaliśmy się o tym chociażby w 2018 roku. W naszej galerii prezentujemy wam wspaniałe widoki z Turzna (powiat toruński). A jak będzie w tym roku? Prognozy długoterminowe dla Torunia i województwa są dość... zaskakujące!

Spis treści

  1. Zima w Kujawsko-Pomorskiem. Piękne widoki z regionu
  2. Zima 2020/21 Kujawsko-Pomorskie. Prognozy długoterminowe zaskakują

Zima w Kujawsko-Pomorskiem. Piękne widoki z regionu

Zwolennicy zimy podkreślając jej atuty wymieniają lepienie bałwana, jeżdżenie na sankach i przepiękny, biały krajobraz. Ponieważ początek grudnia niespecjalnie daje nam możliwości sfotografowania zimowego klimatu, to wracamy myślami do 2018 roku. Spójrzcie na naszą galerię i zobaczcie, jak pięknie wyglądało wtedy Turzno (powiat toruński). Nasza współpracowniczka udała się w okolice Pałacu Romantycznego i efektem są materiały, które znajdziecie poniżej. Naprawdę warto!

Zima 2020/21 Kujawsko-Pomorskie. Prognozy długoterminowe zaskakują

Skoro już obejrzeliśmy piękne, zimowe klimaty, to teraz pora się zastanowić, czy jest szansa na powtórkę w sezonie 2020/21? Pierwsze opady śniegu pojawiły się w Toruniu wraz z początkiem grudnia, ale nie było to bynajmniej nic "trwałego". Prognoza długoterminowa dla województwa kujawsko-pomorskiego też nie napawa optymizmem zwolenników zimy. Wprawdzie w grudniu jest szansa na pojedyncze opady śniegu, ale plusowe temperatury sprawiają, że śnieg nie ma szans utrzymać się na powierzchni. W grudniu na termometrach w ciągu dnia od 2 do 6 stopni Celsjusza. Tylko w weekend 5-6 grudnia będzie cieplej - nawet do 10 stopni.

O białych świętach Bożego Narodzenia trzeba zatem zapomnieć. W styczniu zima będzie mieć bardzo podobny problem, choć termometry będą wskazywać temperaturę bliżej 0 stopni. 

Uwaga - prognozy długoterminowe mają spory margines błędu. Warto obserwować komunikaty meteo i na bieżąco reagować na zmiany w doniesieniach meteorologów.