Przerażający wypadek w Toruniu. To nagranie wstrząsnęło całym środowiskiem

i

Autor: Super Express / Zdjęcie poglądowe Przerażający wypadek w Toruniu. To nagranie wstrząsnęło całym środowiskiem

Żużlowy dramat

Przerażający wypadek w Toruniu. To nagranie wstrząsnęło całym środowiskiem

2023-07-05 10:26

Nie tak miała wyglądać końcówka meczu U-24 Ekstraligi pomiędzy KS Toruń a Beckhoff Spartą Wrocław. Na początku biegu nr 14 doszło do potwornie wyglądającego wypadku z udziałem Oskara Rumińskiego i Duńczyka Emila Poertnera. Nagranie z tego zdarzenia wstrząsnęło środowiskiem żużlowym.

KS Toruń pokonał Beckoff Spartę Wrocław 66:23 w meczu U-24 Ekstraligi. Wynik wtorkowego meczu zszedł jednak na dalszy plan wobec fatalnego zdarzenia z udziałem Oskara Rumińskiego i Emila Poertnera. Na początku biegu nr 14, ten pierwszy nie opanował motocykla i z całym impetem wjechał w kolegę z pary. Wypadek nagrał autor strony "Moje żużlowe podróże". Środowisko żużlowe jest raczej zgodne - to jeden z najgroźniej wyglądających upadków w sezonie 2023. Dalszy ciąg materiału pod filmem.

Żużel: Fatalny wypadek podczas meczu U-24 Ekstraligi w Toruniu

Krzyk Emila Poertnera słyszeli prawdopodobnie wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na Motoarenie. Oskar Rumiński notował do tamtego feralnego momentu kapitalne zawody. Miał na swoim koncie komplet, 9 punktów. Nie wiadomo dlaczego zdolny junior nie opanował motocykla, najprawdopodobniej trafił na jakąś dziurę. Warto pamiętać, że Rumiński notuje bardzo dobry sezon 2023. Widać u niego ogromny postęp względem minionego roku. 

Duńczyk Poertner trafił do szpitala. Wstępne doniesienia sugerowały złamanie nogi i niestety się potwierdziły. 23-latek jest już po operacji. Zawodnikowi życzymy dużo zdrowia i sił.

KS Toruń rozbił swojego przeciwnika. Komplet punktów wywalczyli Krzysztof Lewandowski i Bastian Pedersen. Po drugiej stronie 8 "oczek" dowiózł Lukas Fienhage.

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?