Przeraźliwa śnieżyca atakuje Toruń! Towarzyszą jej wichury [AKTUALIZACJA 20.01.2022]

2022-01-20 13:55
Śnieżyca i wichury atakują Toruń. Wymowne zdjęcia
Autor: Super Express Śnieżyca i wichury atakują Toruń. Wymowne zdjęcia

Toruń przeżył atak śnieżycy i towarzyszącego jej wiatru. IMGW bije na alarm. Przy takich warunkach atmosferycznych lepiej zostać w domu lub znaleźć na jakiś czas schronienie. Zobaczcie, co nas czeka w najbliższych godzinach!

Aktualizacja 13:55

Do Torunia dotarły kolejne opady śniegu. Krajobraz wyraźnie się zabiela. Mogą występować utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta, powiatu toruńskiego i województwa kujawsko-pomorskiego. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drogach. Konieczne zdejmijcie nogę z gazu!

Aktualizacja 13:22

Po opadach śniegu nie ma już śladu, a na niebie przebija się słońce. Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo złe warunki na drogach. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego kierujemy apel o szczególną ostrożność. Uważajcie na siebie i innych!

Wcześniej pisaliśmy:

Śnieżyce i wichury zaatakowały Toruń z ogromną mocą. Mowa o zjawiskach meteo, które nawiedziły ten teren w czwartek (20.01.2022). Do godziny 16:00 obowiązuje ostrzeżenie pierwszsego stopnia od IMGW dotyczące silnego wiatru. Żółty alert nie zostawia złudzeń - wichurom mogą towarzyszyć również burze. Prawdopodobieństwo zjawiska było oceniane na 80% i już teraz wiemy, że się sprawdziło. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, pojedyncze porywy do około 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W ciągu dnia lokalnie możliwe burze - wyjaśnia szczegóły Agnieszka Harasimowicz, synoptyk IMGW-PIB. Zobaczcie wymowne zdjęcia w naszej galerii!

Czytaj też: Toruński sąd zdecydował! Czy Luca L. trafi za kratki? To on zaatakował ludzi maczetą

Śnieżyce i wichury w Toruniu. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń [20.01.2022]

Doniesienia IMGW potwierdza lokalny ekspert, Rafał Maszewski. Właściciel i autor serwisu pogodawtoruniu.pl dodaje, że pogoda będzie miała negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Radzimy zachować szczególną ostrożność. Jeżeli to możliwe, nie wychodźcie z domu!

- Ciśnienie atmosferyczne po przejściowej stabilizacji, pod koniec dnia zacznie rosnąć, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Wiatr do 65 km/h zwiększy odczucie zimna i może powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne - podaje Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?
Atak zimy w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE